Etykiety samoprzylepne – dlaczego są wybierane najczęściej?

Rodzajów etykiet jest naprawdę wiele, co nie powinno nikogo dziwić, skoro stanowią one nieodłączny element znakowania oraz identyfikacji wszelkiego rodzaju rzeczy, a nawet miejsc. Do najpopularniejszych z nich zalicza się etykiety samoprzylepne, które de facto wypełniają otaczającą nas przestrzeń. Jakie mamy rodzaje tego typu etykiet? I co sprawia, że są one tak chętnie wybierane i stosowane w różnych branżach?

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Nie trudno się zorientować, że praktycznie wszystkie branże zajmujące się produkcją i dystrybucją towarów korzystają z etykiet samoprzylepnych. Ich funkcjonalność jest bowiem nieoceniona, ponieważ są one zarówno nośnikiem informacji, jak i często istotnym elementem wizerunkowym marki, który sprawia, że klienci z ochotą sięgają po dany produkt. Tego typu etykiety mają również bardzo szerokie zastosowanie w znakowaniu i identyfikacji towarów, co ułatwia i usprawnia ich dystrybucję.

Co ważne, etykiety samoprzylepne to szeroka gama produktów o wysokim stopniu personalizacji. Dzięki temu znajdują one zastosowanie w przypadku produktów konsumpcyjnych, gdzie liczy się wygląd etykiety, jak i w szeroko pojętym biznesie i produkcji, gdzie etykiety samoprzylepne pełnią funkcję praktycznego nośnika informacyjno-identyfikacyjnego.

Etykiety samoprzylepne – rodzaje

Tak jak zastosowanie etykiet samoprzylepnych jest niezwykle zróżnicowane, tak i ich rodzajów jest naprawdę wiele i dotyczy to zarówno ich wyglądu, wielkości i kształtu, jak i materiałów, z jakich są wykonane. A tych także jest sporo, bo etykieta samoprzylepna to produkt wielowarstwowy, na który składają się warstwy wierzchnie, użytkowe, ochronne oraz klej. Rodzajów tych warstw, a także klejów również jest wiele, przez co można osiągnąć niezwykle wysoki stopień personalizacji etykiety samoprzylepnej.

Ponadto tego typu etykiety można podzielić także pod względem ich konstrukcji. Obok zwykłych etykiet w postaci jednoelementowej nalepki, do wyboru mamy także etykiety booklet, dwuwarstwowe etykiety sandwich oraz wielowarstwowe etykiety peel-off.

 etykiety samoprzylepne

 

Zalety etykiet samoprzylepnych

Do największych zalet etykiet samoprzylepnych należy bez wątpienia łatwość ich aplikacji. Można je bowiem przykleić praktycznie na dowolną powierzchnię i nie wymagają one żadnych dodatkowych czynników aktywacyjnych – typu ciepło lub woda. Ponadto etykiety samoprzylepne są niezwykle wszechstronne, mogą być stosowane praktycznie w każdej branży. A nowoczesne technologie produkcyjne pozwalają stworzyć etykiety samoprzylepne o ciekawym i oryginalnym designie, które przy zachowaniu wysokiej jakości wizualnej, są również trwałe, czytelne i bardzo praktyczne.

Nie bez znaczenia jest również możliwość dostosowania stopnia lepkości etykiet, co pozwala na ich przyklejenie do mniej lub bardziej opornych struktur. Wszystko to sprawia, że są one najchętniej wybierane, a tym samym najczęściej stosowane i to niezależnie od branży czy głównego przeznaczenia etykiety.

Partnerem artykułu jest Etyfol Materiały Eksploatacyjne (IBCS Polska) – etykiety samoprzylepne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *