Jak założyć konto w banku przez Internet?

Wiele osób zastanawia się, jak założyć konto bankowe przez Internet bez kuriera, czyli szybko i wygodnie. Okazuje się, że jest wiele sposobów na otwarcie rachunku bankowego bez zbędnych dokumentów, wszystko można załatwić tego samego dnia i to bez wychodzenia z domu. Jeśli komuś zależy na ograniczeniu formalności do minimum, to warto zacząć od przejrzenia aktualnych ofert banków umożliwiających otwarcie konta osobistego online w trybie niemalże ekspresowym, np. za pomocą biometrii.

Konto bankowe przez Internet bez kuriera? To możliwe!

Możliwość założenia konta bankowego przez internet nie jest żadną nowością. Jeszcze do niedawna koniecznością było podpisywanie dokumentów, zawarcie umowy, którą odbierało się osobiście w wybranej placówce banku lub była ona dostarczana kurierem. Obecnie nie trzeba niczego podpisywać, a konto bankowe można otworzyć jeszcze tego samego dnia i to bez zbędnych formalności. Nie brakuje banków oferujących możliwość założenia i aktywowania konta bankowego za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku, wideoweryfikacji i czatu z konsultantem lub oferujących możliwość otworzenia konta na selfie.

Jak założyć konto w banku przez Internet?

Za przykład posłuży bank Milenium. Wystarczy wejść na jego stronę internetową, po czym przejść do wypełnienia wniosku. Tożsamość zostanie potwierdzona zdjęciem z dowodu i twarzy. Trzeba zeskanować kod QR znajdujący się na stronie lub otworzyć wniosek bezpośrednio na telefonie. W formularzu wpisuje się podstawowe dane, czyli imię i nazwisko. PESEL, numer telefonu. Trzeba też zaznaczyć wymagane zgody i oświadczenia. Kolejnym krokiem będzie zweryfikowanie tożsamości, co wymaga wykonania zdjęcia dowodu osobistego z obu stron i trzech ujęć twarzy (z przodu, z zamkniętymi oczami i w pozycji pochylonej). Na koniec pozostaje zaakceptowanie wniosku o konto, wpisując sześciocyfrowy kod wysłany przez bank w formie SMS-a na numer telefonu podany w formularzu. Po kilkunastu minutach powinna przyjść kolejna wiadomość, z potwierdzeniem aktywowania nowo utworzonego konta bankowego. Do uruchomienia bankowości elektrycznej potrzeby będzie Millekod, co również zostanie przesłanie klientowi w formie SMS-a. Następnym etapem będzie zalogowanie się do serwisu i aktywowanie aplikacji mobilnej, potem można dodać wirtualną kartę do swojego konta, co umożliwi płatności zbliżeniowe przy użyciu smartfona.

Czy warto?

Bez wątpienia konto bankowe przez internet bez kuriera to oszczędność czasu. Warto wziąć pod uwagę taki sposób otwarcia rachunku, zwłaszcza jeśli zależy nam na wygodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *