W jakim towarzystwie ubezpieczeniowym najlepiej ubezpieczyć dom?

Aż 80% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania. Na tak nasyconym rynku konkurencja jest duża, dlatego warto wykorzystać ten fakt, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Jaka polisa na dom jest optymalna i gdzie jej szukać?

Ubezpieczenie na dom, czyli komfort finansowy i bezpieczeństwo

Budowa lub zakup nieruchomości to dla większości z nas cel nadrzędny i inwestycja życia. Wiąże się z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych, najczęściej na kredyt. Jedno zdarzenie losowe, takie jak pożar lub powódź, może zniweczyć długoletni wysiłek i wciągnąć właściciela nieruchomości w potężne tarapaty finansowe. Remont domu po takiej katastrofie jest niezwykle kosztowny, a zdarza się niestety, że pozostają nam tylko zgliszcza. To dlatego zdecydowana większość Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania.

Co może zawierać ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Podstawowe ubezpieczenie domu chroni nas przed pożarami i innymi zdarzeniami losowymi. Cena i wartość zależą oczywiście od wartości rynkowej nieruchomości, jego powierzchni, lokalizacji, ale również zabezpieczeń. Często opłaca się rozszerzenie polisy o dodatkowe elementy. Standardem jest na przykład ubezpieczenie domu i mieszkania od kradzieży z włamaniem, zwłaszcza gdy w ich wnętrzu przechowujemy wartościowe przedmioty i sprzęt. Wyposażenie domu to również ważna część życiowego dorobku. Do dyspozycji mamy także ubezpieczenia NNW, OC czy pakiet assistance pozwalający łatwiej odnaleźć się w kryzysowej sytuacji.

W jakim towarzystwie ubezpieczyć dom?

Nie da się stwierdzić jednoznacznie, w którym towarzystwie ubezpieczenie domu najbardziej się opłaca. Towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują bardzo zróżnicowane oferty i produkty. Szukając oferty idealnie dopasowanej do naszych potrzeb, należy przede wszystkim zapoznać się z jak największą liczbą propozycji. W tym bardzo pomocne jest wsparcie multiagencji ubezpieczeniowych, takich jak CUK. Na stronie agencji warto wykonać wygodną kalkulację ubezpieczenia online. Polisę można kupić w punkcie stacjonarnym lub przez telefon, wybierając spośród 30 towarzystw, co pozwala także na skorzystanie z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Polisa na dom to wręcz obowiązek w przypadku racjonalnego gospodarowania finansami, ale warto dołożyć wszelkich starań, by skorzystać z najbardziej opłacalnej oferty, dostępnej między innymi w CUK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *