Szukasz doskonałego rumu? Jesteś w doskonałym miejscu!

Jednak nim przejdziemy do oprowadzenia cię po świecie tego trunku, najpierw kilka słów o tym, z czego robi się rum. Podstawowym składnikiem tego alkoholu jest trzcina cukrowa, a dokładniej: sok lub melasa. Do jego fermentacji używa się drożdży, np. pochodzących z ananasa (Zacapa). Rum dojrzewa w drewnianych beczkach po whiskey lub Bourbonie.

Przed zakupem dobrze wiedzieć, jak pić rum. Panuje tutaj całkowita dowolność, dobry rum będzie smakował w każdych okolicznościach. Dla niektórych jedyny właściwy sposób to… sam rum. Drinki z niego jednak są równie częstą formą podawania tego alkoholu. Warto jednak dowiedzieć się, które gatunki będą odpowiednie do naszego sposobu picia. Jeśli zastanawiasz się (a na pewno będziesz o tym myśleć, gdy zechcesz kupić rum), jak pić go w formie drinków, powinieneś zapoznać się z dostępnymi w naszym sklepie aromatami i smakami.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi biały rum, który swój kolor zawdzięcza stalowym pojemnikom w odróżnieniu od beczek używanych przy produkcji pozostałych rodzajów rumu, takich jak na przykład Dictador. Rum ten, dostępny w naszym sklepie, charakteryzuje się aromatem kakao, kawy i miodu. Dla odmiany rum Brugal zachwyca intensywnym smakiem, stanowiącym doskonałą bazę do koktajli. Z czym pić rum? Brugal polecamy łączyć z owocowymi i gazowanymi napojami. Inny alkohol doskonały do drinków to rum Havana Club – biały rum o bogatym aromacie. Do tego samego rodzaju należy Bacardi. Rum ten wyróżnia się wśród innych orzechową nutą w smaku. Możesz kupić u nas także czarny rum – trunek, do którego przygotowania użyto większej ilości melasy.

Oferujemy szeroki wybór rumu: o różnej długości starzenia i różnym pochodzeniu. Znajdziesz u nas rum z najwyższej półki, doskonały dla znawców i smakoszy, a także odpowiednie rodzaje dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym trunkiem. Z pewnością wybierzesz u nas dobry rum dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *