Opowiedz o swojej firmie. My zaproponujemy logo

Jeden z przyjemniejszych etapów tworzenia własnej firmy lub marki to z pewnością praca nad jej logo oraz identyfikacją wizualną. Jest to jeden z niebagatelnych elementów budowania rozpoznawalności. Dobre logo potrafi przyciągać wzrok i na długo zapadać w pamięć, stając się niejako nośnikiem informacji o marce i jej produktach.

Projekt logo, czyli opowiedz nam o swojej firmie

Projektowanie logo dla konkretnej firmy czy marki zawsze musi być poprzedzone długą rozmową z klientem, podczas której uda się określić wizję i pomysł, a następnie wykonać wstępne szkice. To właśnie w ten sposób wizualizuje się dla klienta to, o czym on opowiada. Bo logo to nic innego jak pewien znak graficzny, który może być tekstem lub pewnym symbolem, nawiązującym do nazwy marki lub jej produktów. Logo niektórych firm rozpoznawalne jest dosłownie na całym świecie, mowa tutaj o markach takich jak na przykład Nike, Coca-Cola, LV. Kiedyś te znaki nie były warte wiele milionów dolarów, tak jak jest to teraz. Były tylko i wyłącznie prostym znakiem graficznym, umieszczanym na opakowaniach produktów lub na nich samych. Dzisiaj niosą ze sobą skojarzenia o doskonałej jakości i międzynarodowej sławie, dając dowód temu, jak dla biznesu ważne jest logo.

Kreatywne logo dla firmy

Trudno samodzielnie zaprojektować kreatywne logo dla firmy, nie wspierając się profesjonalną pomocą ze strony grafików. To właśnie profesjonaliści z branż kreatywnych wychodzą bowiem poza sztampowe myślenie, przygotowując zupełnie nowe i świeże propozycje. Logo dla firmy może mieć zatem postać znaku graficznego, albo tekstu – powinno być proste i łatwo wpadać w oko, bo w końcu jednym z jego zadań jest przyciąganie uwagi klienta. Drugą jego cechą powinna być natomiast łatwość zapamiętywania. Poza tym logo powinno być po prostu piękne wizualnie – we współczesnym świecie ludzie myślą obrazami i obrazami zapamiętują. Im bardziej dopracowane i atrakcyjne logo, tym lepsze skojarzenia z marką. Czy z zaprojektowaniem logo oraz stworzeniem spójnej identyfikacji wizualnej dla firmy warto jest czekać? Zdecydowanie nie. Dobrze jest również swoje produkty czy materiały reklamowe od razu opatrywać świetnej jakości logotypami – niech od początku pracują na rozpoznawalność marki i jej renomę.

Projekt ulotki i plakatu

Dla współczesnych grafików stworzenie logo oraz pełnej identyfikacji wizualnej, a także projektowanie ulotek i plakatów, to tak zwany chleb powszedni. Z łatwością komunikują się oni z klientami, przekuwając ich wizje i pomysły na konkretne propozycje, a następnie opracowując je. Szybka realizacja to jeden z priorytetów – w końcu w biznesie czas to naprawdę pieniądz, a pomysły z ruszeniem z własnym biznesem bardzo często są stopowane między innymi brakiem logo. Po co komu przestoje – wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy w określonym terminie stworzą kreatywne i jedyne w swoim rodzaju projekty, z logo na czele. Od tego czasu rozpoznawalność marki wśród klientów z pewnością będzie tylko szybować w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *