Jakie korzyści może przynieść posiadanie pieczątki z logo?

Wierne odwzorowanie logo lub logotypu marki w niewielkiej przestrzeni tradycyjnej pieczątki firmowej jest praktycznie niemożliwe. Dla wielu przedsiębiorstw „zarabiających” logiem to ogromna strata. Pieczątka z precyzyjnie odwzorowanym logo mogłaby by bowiem połączyć aspekt wizerunkowy z funkcjonalnością standardowej pieczątki firmowej wspierając nasze wysiłki w budowaniu rozpoznawalnej marki i promowaniu jej wizerunku. Jakie jeszcze korzyści mogłoby przynieść posiadanie pieczątki z logo firmy?

Pieczątka z logo a większa rozpoznawalność korespondencji

Firmy, których logo da się wyrazić prostym znakiem graficznym lub krojem czcionki od dawna korzystają z pieczątek ze znakiem handlowym. Te zwiększają rozpoznawalność ich korespondencji, co jest szczególnie pomocne m.in. w biznesach opartych na sprzedaży online. Te same stemple pomagają w szybkiej identyfikacji dokumentów – pieczątka ze znakiem graficznym łatwo rzuca się w oczy i bardziej zapada w pamięci. A co w sytuacji, w której nasze logo jest zbyt złożone do odzwierciedlania na pieczątce?

Pieczątka z dowolnym znakiem graficznym – poznaj pieczątki Modico

Dotąd podczas wyrobu pieczątek wygrywały firmy, których logo wyraża się w prostym znaku graficznym. Marki z bardziej skomplikowanymi znakami handlowymi były zmuszone do uproszczenia logo na potrzeby stempli firmowych lub rezygnacji z jego zamieszczania na pieczątkach. Dzisiaj dzięki metodzie błyskowej opartej o japońską technologię Sun Stamper możemy wykonać czytelną pieczątkę z dowolnym znakiem graficznym, niezależnie od detalu i koloru. W odróżnieniu od tradycyjnych automatów samotuszujących pieczątki błyskowe pozwalają uzyskać wierne i wyraźne dobitki nawet najmniejszych detali, w konsekwencji czego jesteśmy w stanie przygotować czytelną i funkcjonalną pieczątkę z dowolnym logo lub innym znakiem graficznym.

Jakie korzyści może przynieść posiadanie pieczątki błyskowej z logo?

Technologia błyskowa pozwala na wyrób pieczątek dostosowanych do pracy na różnych, nawet śliskich powierzchniach. To znacząco rozszerza zakres aplikacji naszej pieczątki z logo, którą możemy wykorzystać do opieczętowania dokumentów, opakowań produktowych i wielu innych. Wykorzystując pieczątkę z logo jako jedno z narzędzi do budowania rozpoznawalnego wizerunku firmy możemy dodatkowo oddziaływać na klientów i kontrahentów intensyfikując ich kontakt wzrokowy z konkretnym znakiem handlowym, co – zdaniem ekspertów – przekłada się na większą sympatię do marki. Lubimy to, co znamy. Znamy to, z czym mamy częsty kontakt, nawet jeśli będzie się on sprowadzał do spoglądania na logo widoczne na kopercie lub umowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *