Drukarnia wielkoformatowa – na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że druk wielkoformatowy to obecnie jedna z najpopularniejszych form marketingu zewnętrznego. Reklama sama w sobie jest natomiast nieodłączną częścią prowadzenia własnego biznesu. W związku z tym, jeśli decydujemy się na reklamę offline, warto wiedzieć, na co właściwie powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej drukarni. Nikt z nas przecież nie chciałby mieć niespodzianki w postaci rozpikselizowanego plakatu, czy rozmazanej ulotki. Warto zatem postawić sobie pytanie: jaka drukarnia wielkoformatowa będzie dla mnie odpowiednia?

Sprawdź ofertę

Oczywistym jest, że powinieneś brać pod uwagę tylko te drukarnie, których oferta Cię satysfakcjonuje. Zwróć szczególną uwagę na różnorodność oferowanych usług – każda renomowana drukarnia wielkoformatowa powinna zapewniać swoim klientom różne metody wykonywania wydruków. Choć na początkowym etapie możesz uznać, że inne metody Cię nie interesują i do szczęścia wystarczy Ci ta jedna jedyna, możesz być pewien, że z czasem zmienisz zdanie. Twoja firma z każdym miesiącem rozwoju będzie wymagała innej formy promocji, zaś korzystanie z usług kilku drukarni wielkoformatowych stanie się dla Ciebie ciężarem.

Znajdź portfolio

Pamiętaj również o dokładnym sprawdzeniu, w czyje ręce oddajesz swoje pieniądze. Każda szanująca się firma oferująca usługi drukarskie powinna mieć na swojej stronie portfolio, dzięki któremu możesz zweryfikować jakość proponowanych usług. Dobrym przykładem jest tutaj Grupa Luxpol, która przy każdej części swojej oferty prezentuje wykonane w przeszłości realizacje: https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/. Jeśli drukarnia wielkoformatowa daje swoim potencjalnym klientom dostęp do obejrzenia zrealizowanych zleceń, oznacza to, że jest pewna usługi, którą oferuje. A to naprawdę ważne! Wyobraź sobie bowiem piekarza, który uważa, że sprzedawane przez niego ciasteczka są niedobre… Nie brzmi zbyt przekonująco, prawda?

Zwróć uwagę na opinie

W dzisiejszych czasach niemal każda firma ma na swojej stronie internetowej zakładkę z opiniami klientów. A przecież sam fakt istnienia tego typu podstrony już o czymś świadczy! Najwyraźniej drukarnia ceni sobie indywidualny kontakt ze swoimi zleceniodawcami i daje im możliwość wyrażenia opinii na swojej powierzchni. Koniecznie zapoznaj się z tymi komentarzami – być może utwierdzisz się w przekonaniu, że wybór tej firmy jest odpowiedni. Albo wręcz przeciwnie – uznasz, że opisywana przez klientów realizacja usług nie wystarczy. W końcu masz prawo do swoich wymagań! Podczas gdy rynek pęka w szwach od konkurencyjnych ofert, bez wątpienia masz możliwość wybrać drukarnię, której będziesz w stu procentach pewien.

Porównaj ceny

A jeśli już o konkurencji mowa, pamiętaj, że internet jest narzędziem dającym Ci ogromne możliwości. Zanim zdecydujesz się na wybór usług konkretnej firmy, koniecznie sprawdź, co oferują Ci inne spółki z tej samej branży. Może okazać się bowiem, że konkurencyjna drukarnia proponuje ten sam pakiet usług w znacznie niższej cenie. Porównanie cen i usług określonych firm często jest czynnikiem decydującym w wybraniu realizatora Twojego projektu. A to czasami oznacza gwóźdź do trumny…

Nie daj się nabrać

Większość z nas, jeśli widzi możliwość zakupienia pozornie tych samych usług w mniejszej cenie, prawdopodobnie się na to zdecyduje. Warto wiedzieć jednak, że tego typu zabiegi to często pułapki, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Owszem – zaoszczędzisz, ale jedynie pozornie. Przy odbiorze zamówienia może okazać się bowiem, że wydrukowane dla Ciebie ulotki są nieczytelne i, niestety, będziesz zmuszony ponowić druk. Nie ulega wątpliwości, że wybierzesz wtedy inną drukarnię – w końcu Twój pierwszy strzał okazał się błędem. Chcąc zatem zaoszczędzić niewielką kwotę nie tylko podwoisz swoje wydatki, ale także zmarnujesz masę cennego czasu.

Odstaw analizowanie

Powyższe rady mają oczywiście charakter teoretyczny, a, jak dobrze wiemy, praktyka zawsze wygląda nieco inaczej. W związku z tym rada z naszej strony jest dosyć prosta – staraj się wybrać firmę, której oferta jest „w sam raz”. Co mamy na myśli? Jeśli uznasz, że usługa nie zedrze z Ciebie ostatniego grosza, ale również nie jest podejrzanie tania, prawdopodobnie będzie to dobry wybór, a przynajmniej w kwestii ceny. Nie zapominaj o zdrowej kontroli, czyli o przejrzeniu zrealizowanych projektów przedsiębiorstwa.

Postaw na doświadczenie

Pamiętaj, że korzystając z usług firmy zewnętrznej będziesz współpracował z ludźmi. A ludzie, niestety, popełniają błędy. Oczywistym jest jednak, że doświadczenie idzie w parze z jakością, zatem większa wiedza najczęściej jest równa mniejszym nieprawidłowościom. W związku z tym staraj się wybierać firmy, które istnieją na rynku stosunkowo długo – jeśli dalej się na nim utrzymują, oznacza to, że wiedzą, co robią.

Nie bądź uprzedzony

Nie skreślaj jednak całkowicie firm, które istnieją krócej. Może okazać się bowiem, że pracują w nich specjaliści z krótszym, ale bardziej intensywnym doświadczeniem. W przypadku takiego dylematu z całą pewnością pomoże Ci wyżej wspomniane portfolio, które jednoznacznie określi jakość usług prezentowanych przez konkretne przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *