Biuro przyjazne pracownikom

Podjęcie decyzji o wynajmie powierzchni biurowej wiąże się z jej odpowiednią aranżacją. Proces jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników między innymi ilością miejsc pracy, wielkością wnętrza czy własnych preferencji. Warto posłuchać również rad pracowników, bo oprócz Ciebie, to oni będą spędzali w biurze większość swojego czasu. Z tego względu postaw na rozwiązania, które wpłyną na odbiór i traktowanie miejsca pracy. Efektywna kadra to efekty w postaci szybkiej i jakościowej realizacji zadań. Zapraszamy do lektury.

Godne warunki pracy

Opierając się na badaniach i statystykach, większość pracowników open space nie jest zadowolona ze swojego miejsca pracy. Nie chodzi tu jednak o sposób podejścia szefa, poziomu czy ilości obowiązków, ale o samą przestrzeń, w której wykonują obowiązki. Niestety jest to bardzo zrozumiałe, ponieważ w takich miejscach panuje zazwyczaj ścisk, hałas i brak w nich prywatności.

Jeżeli posiadasz w swoim biurze przestrzeń open space, powinieneś zaaranżować ją w sposób przystępny, tak aby nie panował tam bałagan i każdy miał własne miejsce do pracy. Nie należy dopuścić do sytuacji, w której przebywający w bezpośrednim kontakcie ze sobą pracownicy, nie mogą położyć na biurku potrzebnych dokumentów czy zdjęcia ważnej dla siebie osoby. Miejsce na laptopa jest czy komputer stacjonarny jest sprawą oczywistą – nawet, gdy myślisz tylko o wynajmie powierzchni biurowej.

Na co pracownicy zwracają uwagę?

Oprócz odpowiedniej ilości miejsca, pracownicy zwracają uwagę na kilka ważnych obszarów. Należą do nich ilość i jakość powietrza znajdującego się w biurze, ogrzewanie, klimatyzacja i odpowiednia termika oraz akustyka. Aby poprawić wrażenie stylistyczne, można wykorzystać motywy kwiatowe i eleganckie dodatki

Biuro to nie labirynt

Ostatnim kluczowym czynnikiem odpowiedniej aranżacji przestrzeni biurowej jest odpowiedni układ pomieszczeń i ich wyposażenie. Elementy związane z wykonywaniem pracy takie drukarka, ksero i skaner nie powinny znajdować się w pokoju najdalej oddalonym od open space. Dzięki temu pracownicy nie będą musieli odrywać się od pracy i rozpraszać tym samym inne osoby. Zadbaj również o wyposażenie kuchni. Ekspres do kawy, mikrofala, stół i kilka krzesełek nie zrujnują Twojego budżetu, a pracownicy będą mogli w spokoju spędzić przerwę na lunch lub posilić się ciepłym obiadem bez wychodzenia z biura.

Podsumowanie

Zadowolony pracownik to wydajny pracownik. Trudno nie zgodzić się z tą opinią, dlatego, aby zwiększyć efektywność swojej kadry, należy zapewnić jej dogodne miejsce do pracy. Zrównoważone zaprojektowanie przestrzeni biurowej, sprzyja również zdrowiu i samopoczuciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *