W których branżach warto zainwestować w regały półkowe?

Regały półkowe to wysoce uniwersalna konstrukcja, która doskonale sprawdza się w magazynach i na zapleczach sklepów z towarami o niewielkim gabarycie. Instalacje te są bardzo proste w montażu, a półki o regulowanej wysokości zapewniają optymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Które branże zyskają najwięcej na wdrożeniu tego typu regałów?

Regały półkowe w branży e-commerce

Światowy rynek sprzedaży wysyłkowej rośnie z każdym rokiem. W 2020 r. jego sprawność została poddana wymagającej próbie – epidemia koronawirusa sprawiła, że z usług sklepów e-commerce zaczęli korzystać nawet zadeklarowani przeciwnicy tego typu rozwiązań.

Jeszcze przed wybuchem globalnej pandemii szacowano, że sklepy e-commerce odpowiadają za 15% zapotrzebowania na światowy rynek magazynowy. Obecnie należy spodziewać się, że liczby te będą wyłącznie rosły.

Aby skutecznie nadzorować wewnętrzne procesy logistyki i magazynowania w sklepach internetowych, warto rozważyć inwestycję w regały półkowe.

Konstrukcja dla Twojego biznesu

Regały półkowe to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją towaru o drobnym gabarycie. Gdy oferowane produkty cechują się niejednorodnymi wymiarami, regały półkowe pozwalają swobodnie gromadzić różne typy towarów w jednym miejscu, nie ograniczając przy tym bezcennej przestrzeni.

Konstrukcje te stanowią również doskonałe remedium na problem z brakiem miejsca, z którym boryka się wiele małych firm, sprowadzających niewielkie partie zróżnicowanego towaru. Uniezależnienie bieżących wysyłek od tempa pracy centrów dystrybucyjnych przekłada się na bezpośredni wzrost jakości obsługi klienta.

Regały półkowe w branży farmaceutycznej

Składowanie produktów farmaceutycznych jest znacznie bardziej wymagające niż ma to miejsce w przypadku innych branż. Prawidłowe przechowywanie leków, suplementów czy delikatnych sprzętów medycznych pozostawia praktycznie zerowy margines błędu. Ewentualne uszkodzenie składowanych towarów nie jest bowiem kwestią ewentualnego niezadowolenia klienta – staję się sprawą zdrowia i życia.

Regały półkowe mają za zadanie przechowywać precyzyjnie oznaczone towary w sposób maksymalnie bezpieczny. Ze względu na niewielki gabaryt większości medykamentów, szczególnie ważnym jest, aby osoby kompletujące zamówienia miały swobodny dostęp do wszystkich opakowań. Regały półkowe to konstrukcje, które doskonale odpowiadają na te potrzeby, dzięki czemu prace mogą odbywać się sprawnie i bez przestojów.

Jeśli apteka prowadzi również sprzedaż wysyłkową, warto pamiętać, że regały półkowe ułatwiają błyskawiczne przygotowanie paczek. Prędkość realizacji zamówienia odgrywa kluczową rolę w sprzedaży online. W przypadku artykułów medycznych, cecha ta nabiera jeszcze większego znaczenia.

Wybierz regały półkowe od Nedcon Silesia

Firma Nedcon Silesia posiada ponad 40 lat doświadczenia w aranżacji magazynów i budowie regałów dla małych i dużych przedsiębiorstw z całej Polski. Instalacje Nedcon są rezultatem wiedzy i dobrej praktyki inżynierskiej – cechują się podwyższoną odpornością na wysoką eksploatację i potencjalne uszkodzenia.

Już dziś zapoznaj się z ofertą Nedcon i przekonaj się, w jaki sposób regały półkowe mogą usprawnić codzienną pracę Twojego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *