Masowe i legalne niszczenie dokumentów firmowych w Kielcach

Kielce zlokalizowane są w Górach Świętokrzyskich. Działa tu Politechnika Świętokrzyska oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Miasto jest istotnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym regionu. Warto wspomnieć również o jego funkcji targowo-wystawienniczej; regularnie odbywają się tutaj różne branżowe wydarzenia. W mieście prężnie rozwija się przemysł przetwórczy, budowlany, spożywczy i elektromaszynowy. Będą w Kielcach warto zwiedzić m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Pałacyk Zielińskiego, Rynek oraz Park miejski im. Stanisława Staszica.

Co warto wiedzieć o profesjonalnej usłudze niszczenia akt?

Utylizacja akt, przeprowadzana przez wyspecjalizowane podmioty to usługa, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Wiele firm dostrzega korzyści płynące z takiej współpracy. Część przedsiębiorców nadal może mieć jednak wątpliwości, które wynikają głównie z niewiedzy.

Utylizacja dokumentów przez specjalistów – jak to wygląda?

Rzetelne firmy działające w tej branży dbają o to, żeby każda ich realizacja opierała się na sprawdzonych procedurach. To bardzo istotne, bo takie przedsiębiorstwa każdego dnia przetwarzają ogromne ilości dokumentacji. W dodatku każdy klient liczy na to, że jego akta zostaną otoczone odpowiednią opieką. Ład, jasno określone zasady i wyspecjalizowana ekipa, która dba o to, żeby do procesu nie wkradł się chaos, to podstawy.

Do równie istotnej sprawy należy zaliczyć znajomość obowiązujących przepisów. Przedsiębiorcy muszą przestrzegać RODO, bo jeśli dane ich klientów wyciekną, będą zmuszeni zapłacić wysoką grzywnę oraz ponieść straty wizerunkowe. Chęć zadbania o bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych bodźców, który skłania firmy do podjęcia współpracy ze specjalistami. Takie przedsiębiorstwa jak EkoAkta doskonale orientują się prawie krajowym i europejskim, dzięki czemu dane ich klientów są w chronione na każdym etapie realizacji zadania.

Jak odbywa się niszczenie dokumentów w Kielcach?

  • ustalenie szczegółów

Pierwszym etapem jest określenie, jakiego dokładnie wsparcia oczekuje klient. Istotna jest tutaj elastyczność, bo firmy mogą wyrażać różne potrzeby. Jednym z wybieranych wariantów jest odbiór dokumentów i niezwłoczne przewiezienie ich do instalacji niszczącej. Specjaliści zjawiają się w umówionym terminie, a następnie zapełniają pojemniki aktami i przenoszą je do auta. Część przedsiębiorców woli inny wariant. Polega na tym, że pojemnik pozostawia się w siedzibie firmy i odbiera się go, gdy pracownicy sami zapełnią kontener. W obu przypadkach przy odbiorze akt zostaje wydane specjalne potwierdzenie. Znajdują się na nim dane stron, podpisy oraz seryjny numer pojemników.

  • transport i niszczenie dokumentów

Za przewiezienie akt odpowiadają specjalne pojazdy. W każdym z nich znajduje się GPS. Możliwość zlokalizowania pojazdu do dodatkowa dbałość o bezpieczeństwo. Dzięki temu klient może cieszyć się też komfortem psychicznym – mimo że stracił z oczu swoje akta, nadal może je śledzić. Akta trafiają bezpośrednio do obiektu, w którym znajduje się instalacja niszcząca. Dzięki niej papier, pendrive’y oraz dyski zostają przetworzone w taki sposób, że nawet najsprytniejszy złodziej nie będzie w stanie odczytać z nich danych.

Utylizacja akt – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Zaufanie rzetelnej firmie pozwala cieszyć się wieloma korzyściami, ale nadal niektóre firmy mogą rozważać samodzielnie przeprowadzenie procesu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zastanowić się, jaki poziom ochrony jesteśmy w stanie rzeczywiście zapewnić naszej dokumentacji?

Wiele firm może mieć problem z samodzielnym oszacowaniem poziomu bezpieczeństwa panującego we własnej firmie. Niestety bez tego nie da się przewidzieć przyszłych problemów i wykluczyć ryzyka. Przeważnie problemy z bezpieczeństwem danych wynikają z tego, że przedsiębiorstwo nie dysponuje odpowiednim sprzętem. Innym razem trudnością jest wydzielenie stanowiska, na którym pracownik będzie mógł spokojnie zająć się utylizacją.

Przedsiębiorcy z Kielc wybierają wsparcie profesjonalistów nie tylko z powodu bezpieczeństwa, ale też z powodu wygody. Utylizacja z pomocą np. EkoAkty jest nieporównywalnie szybsza i bardziej komfortowa niż samodzielne przeprowadzanie procesu. Taki wariant jest więc bardzo atrakcyjny dla każdej firmy, której zależy na maksymalnym uproszczeniu i przyspieszeniu niszczenia akt. Wcześniej wymienione korzyści docenią zarówno małe, rodzinne przedsiębiorstwa, jak i większe firmy, generujące ogromne ilości dokumentacji. Co również istotne, firmy oferujące taką usługę często proponują również wsparcie innego rodzaju – precyzyjną archiwizację, bezpieczne przechowywanie akt (i dostęp do nich 24/7 za pośrednictwem specjalnej platformy) oraz digitalizację.

Jeśli są Państwo firmą i planują Państwo niszczenie dokumentacji to zapraszamy do firmy Ekoakta i na stronę https://www.ekoakta.pl/uslugi/12,niszczenie-dokumentow/kielce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *