Zlecenia drukarskie – ile czasu potrzeba na ich realizację?

Część klientów drukarni potrafi precyzyjne określić swoje oczekiwania odnośnie realizacji zlecenia, wskazać co, na jakim podłożu i jaką techniką ma być wydrukowane. Są jednak i tacy, którzy przychodzą do drukarni jedynie z zarysem projektu i w pierwszej kolejności chcą go omówić z grafikiem. Jeżeli zlecenie obejmuje wykonanie projektu graficznego, czas jego realizacji może się wydłużyć. Najszybciej powstają standardowe wydruki, które nie wymagają szczególnych przygotowań. Niestety nie wszyscy klienci zdają sobie sprawę, że bardziej złożone zlecenia drukarskie nie zawsze da się zrealizować od ręki.

Czas realizacji zleceń drukarskich

Nowoczesne drukarnie cyfrowe dysponują sprzętem, który pozwala na sprawne wykonywanie wydruków w imponującej jakości. Tym samym drukarnia we Wrocławiu jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Terminowa realizacja zleceń i wysoka jakość produktów pozyskiwane są dzięki dobrej współpracy wszystkich działów firmy, wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń drukujących oraz świetnie przygotowanego systemu do obsługi zleceń składanych drogą internetową.

Oczywiste jest, że nie wszystkie zlecenia drukarskie da się zrealizować w równie krótkim czasie. Wiele zależy tutaj od rodzaju wydruku, wielkości zlecenia oraz samego projektu. Im prostszy produkt, im mniej złożony projekt, tym szybciej klient otrzyma gotowe wydruki. Przykładowo klasyczne wizytówki bez uszlachetnień powstaną zdecydowanie szybciej niż wytworne, personalizowane zaproszenia na uroczystość zaślubin. Na to, jak szybko zlecenia drukarskie zostaną zrealizowane, wpływa zatem zarówno forma projektu, jak i rodzaj podłoża czy stosowane uszlachetnienia. Nie wszystkie podłoża drukarskie są dostępne od ręki, niektóre z nich drukarnia sprowadza sporadycznie, na specjalnie zamówienie. Ponadto należy pamiętać, że uszlachetnianie niektórych produktów nie jest możliwe bezpośrednio po uzyskaniu wydruku i wymaga czasu.

W jakich sytuacjach czas realizacji zleceń drukarskich może się wydłużyć?

Czas realizacji zlecenia może się wydłużyć w przypadku awarii specjalistycznego urządzenia, wydłużonego czasu oczekiwania na wybrane przez klienta podłoże czy konieczności wprowadzania wielu poprawek w projekcie. Tego typu sytuacji nie da się przewidzieć.

Z pewnością da się jednak przewidzieć, że w tzw. gorącym okresie pozyskanie wydruków od ręki może być bardzo utrudnione, a w wielu przypadkach po prostu niemożliwe. Jednym z takich gorących okresów jest grudzień, kiedy to wiele firm przygotowuje katalogi na nowy rok, zleca wydruk firmowych kalendarzy i kart świątecznych dla partnerów biznesowych i klientów. Gorące sezony wydłużają czas realizacji zlecenia, dlatego wydruk niektórych produktów należy zlecać ze stosownym wyprzedzeniem. Przy dużym obłożeniu nawet najlepiej funkcjonująca drukarnia nie będzie w stanie wykonać wydruków od ręki.

Drukarnia, która szanuje czas swoich klientów

Nowoczesne drukarnie cyfrowe dokładają wszelkich starań, by czas realizacji zleceń drukarskich był satysfakcjonujący dla klientów. Dlatego też przyjmują zlecenia droga elektroniczną, a wówczas, gdy klient nie może odebrać wydruków, jak najszybciej wysyłają je kurierem. W wyjątkowych sytuacjach, w przypadku pilnych zleceń, drukarnia we Wrocławiu pracuje także w godzinach nocnych i w weekendy. Oczywiście taka sytuacja wymaga wcześniejszego omówienia, ale zwykle udaje się przyspieszyć czas realizacji druku. W przypadku bardzo pilnych zamówień, zlecenia mogą być realizowane partiami, które w równych odstępach czasu, np. co godzinę, dostarczane są do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *