Wyposażenie biura – co powinno się w nim znaleźć?

Planujesz przebudowę swojego gabinetu albo może właśnie jesteś w trakcie aranżacji nowego biura w centrum miasta? Nieważne gdzie ani w jakim celu – najważniejsze jest wyposażenie tego biura w taki sposób, aby znalazło się w nim wszystko, czego potrzebujesz i co możliwe najbardziej ułatwi Ci pracę. Postaramy się podpowiedzieć Ci, co konkretnie musisz kupić i w jakim stylu powinno być urządzone Twoje biuro, by praca w nim była maksymalnie efektywna.

Tablica magnetyczna do pisania to podstawa

Nawet nie biurko, fotel czy segregatory będą najważniejsze, ale właśnie klasyczna tablica biurowa. To pozostałe rzeczy są oczywiste i jak najbardziej powinny znaleźć się w podstawowym wyposażeniu, ale kupno magnetycznej tablicy zazwyczaj jest odwlekane w czasie, ponieważ większość uważa, że można poradzić sobie i bez niej. Naszym zdaniem jest inaczej.

Dzięki tablicy magnetycznej powieszonej w centralnym miejscu Twojego biura, możesz mieć pod kontrolą wszystkie bieżące sprawy. Owszem, istnieje mnóstwo narzędzi i aplikacji elektronicznych, które potrafią za nas planować, organizować i pamiętać o wielu spotkaniach z kilkudniowym przypomnieniem. Jednak klasyczne organizowanie swojego czasu i pracy jest naszym zdaniem niezawodne i wciąż aktualne. Co więcej, na tablicy magnetycznej można błyskawicznie zapisać jakiś pomysł, pierwszą myśl czy zadanie, które niekoniecznie jest do wykonania ASAP, ale w najbliższej przyszłości.

Również burza mózgów wraz z pozostałymi pracownikami jest mile widziana, a pomysły ciężko zapisywać w „chmurze”, skoro można zrobić to na żywo na tablicy. Zmiany na niej także można wprowadzać błyskawicznie za pomocą jednego ruchu gąbką. Podział obowiązków czy plan zadań na zbliżający się tydzień to kolejne zastosowania tablicy w biurze. Doskonale sprawdza się także podczas spotkań i prezentacji biznesowych, kiedy najważniejsze informacje czy pewne wizualizacje można przedstawić na tablicy magnetycznej rysując lub wieszając na niej materiały.

Sprzęt biurowy – jaki wybrać?

Na sam początek warto zainwestować tylko w najpotrzebniejsze akcesoria, bez których ciężko byłoby funkcjonować, a pozostały sprzęt można dokupić z czasem, by nie zwiększać początkowych kosztów firmy. Do podstawowych urządzeń i elementów powinny zaliczać się:

  • drukarka ze skanerem;
  • organizer biurowy;
  • segregatory;
  • tablica magnetyczna biurowa;
  • projektor;
  • flipchart;
  • pozostałe artykuły biurowe i papiernicze.

Aranżacja biura – jak zapewnić maksymalne efekty przy minimalnym urządzeniu?

Wcale nie potrzeba wielu przyborów czy gadżetów, by Twoje biuro wyglądało profesjonalnie, a pracownikom dobrze się w nim funkcjonowało. Najważniejsze jest zachowanie pewnego umiaru, bo im więcej przedmiotów, dodatków w Twoim otoczeniu, tym szybciej i częściej będziesz ulegał rozproszeniu. Koncentracji zdecydowanie sprzyja minimalistyczny styl wystroju wnętrz, który znajdziesz m.in. w aranżacjach skandynawskich, loftowych czy rustykalnych. Poszukaj różnych inspiracji do urządzenia biur właśnie w podobnych wystrojach, a na pewno przesiadywanie w biurze nie będzie dla Ciebie męczące ani nużące.

Bardzo dobrze jeśli wewnątrz znajdzie się dużo zieleni – na ścianach, w doniczkach czy specjalnych aranżacjach roślinnych. Po pierwsze, wpływają one na produkcję tlenu w pomieszczeniu, dzięki czemu myślenie jest o wiele łatwiejsze niż w zamkniętych pokojach bez dostępu do dobrego światła i kawałka zieleni. Po drugie, naukowcy udowodnili, że kolor zielony potrafi nas psychicznie uspokoić, a to szczególnie przyda się, gdy w pracy namnoży się obowiązków. Warto zatem zachować porządek i minimalistyczne podejście, by biuro tętniło życiem, kreatywnością i chęcią do pracy.

Natomiast tablice magnetyczne do biura oraz wiele innych przydatnych i wspomnianych wcześniej artykułów biurowych znajdziesz na tablice-magnetyczne.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *