Wyjątkowa wycieczka na Seszele z biurem podróży Logos Tour.

Położone na Oceanie Indyjskim wyspiarskie państewko pierwotnie było niezamieszkane. Położone 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki, Seszele od X wieku odwiedzane były przez arabskich kupców. W XVIII wieku Seszele były miejscem schronienia dla piratów. Barwne historie na temat ich przygód do dziś krążą po całym świecie. Po anektowaniu tego terenu przez Francję, archipelag otrzymał nazwę po jednym z ministrów finansów na dworze króla Ludwika XV, Jeana Moreau de Sechelles. Na wyspie odnotowano przynajmniej 15 gatunków ptaków oraz 30 gadów i płazów, ślimaków, owadów oraz ssaków, które nie występują nigdzie indziej na kuli ziemskiej. Rozwój turystyki na wyspach przypada na lata 70. XX wieku. To wtedy na terytorium Seszeli powstały pierwsze hotele, kąpieliska oraz lotnisko.

Seszele – malowniczy zakątek pośród Oceanu Indyjskiego

Podróż po malowniczych zakątkach Seszeli rozpoczyna się w momencie przylotu na Mahe, uznawana za jedną z głównych wysp archipelagu. Przynależy do niego 115 wysp rozrzuconych wokół równika. Z łatwością nawiążemy tu kontakt w języku angielskim, jak i francuskim i kreolskim.

Otoczone tropikalną roślinnością, która stanowi duży procent powierzchni wyspy, hotele usytuowane są nad brzegiem oceanu. Z tego względu pierwsze kroki skierujemy nad wybrzeże, na którym możemy podziwiać zapierające dech w piersiach wschody oraz zachody słońca. Krystalicznie czysta woda sprzyja zażywaniu kąpieli. Doskonałą propozycją popołudniowej wycieczki jest wizyta w Craft Village, w której miejscowi rzemieślnicy własnoręcznie wykonują pamiątki, zwiewne sukienki oraz obrazy. Wizyta w Victorii, stolicy wyspy połączona ze zwiedzaniem ogrodu botanicznego Mont Fleuri, w którym można zobaczyć olbrzymie żółwie z wyspy Aldabra, z pewnością przypadnie go gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Obowiązkowym punktem wycieczki musi być punkt widokowy Mission Lodge z pięknym widokiem na ocean. Wycieczka na Seszele jest doskonałym pomysłem, który pomoże zrealizować biuro LogosTour specjalizujące się w podrażać zorganizowanych.

Wyspa Praslin oraz wyspa Digue

Wyspy przynależne do archipelagu są rajem dla nurków. Otaczające je rafy koralowe, nie występują nigdzie indziej. Jedną z atrakcji oferowanych przez wyspę jest podróż katamaranem na Praslin. Na wyspie można zobaczyć czarną papugę. Dużą atrakcją jest przejazd na plażę Anse Lazio, która została uznana za najpiękniejszą plażę na świecie. Możliwość skosztowania lokalnej kuchni jest nie lada gratką dla każdego miłośnika jedzenia.

Mauritius

Odkryty przez Portugalczyków Muritius w 1505 roku został skolonizowany przez Holendrów i nazwany na cześć księcia Maurycego Orańskiego. Nie ulega wątpliwości, iż malowniczy Mauritius jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku europejczyków. Wulkaniczne jeziora, wysokie góry oraz piaszczysta plaża sprawiają, turyści często wracają na wyspę. Osoby interesująca się modą mogą zakupić tu wysokojakościowe ubrania wykonane z kaszmiru oraz wełny. Punkt widokowy i spojrzenie na Black River wraz z wodospadem na długo zapadnie w pamięci każdego podróżnika. Wulkan Trou aux Cerfs to kolejna z czekających na turystów atrakcji. Mierzący 605 metrów wysokości wulkan posiada krater o głębokości 80 metrów. Na spragnionych wyciszenia czeka kompleks świątynny hindusów z pomnikiem Sziwy oraz świętym jeziorem Ganga Talao.

Mauritius – atrakcje

Na miłośników sportów wodnych czekają zajęcia z nurkowania, rowery wodne, kajaki oraz windsurfing. Siatkówka plażowa oraz gra w bule polecana jest każdemu, kto pragnie znaleźć ukojenie w promieniach słońca. Wycieczki katamaranem stanowią pewne urozmaicenie. Dzięki nim w szybki sposób możemy przemieścić się na sąsiednie wyspy. Całodniowa wycieczka katamaranem pozwoli zwiedzić znaczny obszar przynależący do wyspy. Pływanie pośród delfinów dodatkowo wzbogaci wyprawę. Do tego widok na górę Rempart oraz Kryształową Skałę, a dodatkowo posiłek serwowany na pokładzie statku.

Stolica wyspy Port Louis liczy około 156720 mieszkańców. To tutaj obok nowoczesnych budowli rozciąga się widok na tradycyjne kreolskie chaty. Ogród Botaniczny Pamplemousses jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. To tutaj znajdziemy niezwykle bogactwo kulturowe. Obok meczetów usytuowane są zarówno kościoły chrześcijańskie, jak i świątynie hinduistyczne. Seszele – atrakcje, które oferują poza opisanymi powyżej:

  • Sub scooter, czyli podwodny skuter umożliwiający 30-minutową podwodną podróż, połączoną z eksploracją rafy koralowej
  • Herbaciany szlak oraz możliwość zwiedzania plantacji i degustacji herbaty
  • Park Vanilla połączony z obserwacją krokodyli, olbrzymich żółwi, małp oraz nietoperzy.

Położone nad Oceanem Indyjskim Seszele są doskonałym miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Liczne atrakcje oferowane przez sektor turystyczny, dostosowane są do osób w każdym wieku. Zapierające dech w piersiach widoki, niespotykana nigdzie indziej fauna oraz bogata flora, na długo zapadną w pamięci każdego, kto zdecyduje się na odbycie podróży do tego malowniczego zakątka otoczonego przez krystaliczne wody oceanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *