W jaki sposób integrowane są płatności w aplikacjach mobilnych?

Płatności mobilne przy użyciu aplikacji to niezwykle wygodne rozwiązanie. Prosta obsługa i dostosowany do oczekiwań intuicyjny interfejs sprawia, że dokonywanie transakcji nigdy nie było łatwiejsze. Integracja płatności z aplikacjami mobilnymi czyni je również bardziej bezpiecznymi. Mniejsze ryzyko przyczynia się d rosnącej popularności takiej metody płacenia.

W jaki sposób aplikacje zapewniają bezpieczeństwo?

Integracja płatności w aplikacjach mobilnych za pomocą Przelewy24.pl szyfruje wrażliwe dane dotyczące transakcji i karty, a następnie przechowuje je w chmurze obliczeniowej. Podczas dokonywania transakcji specjalna antena wbudowana w urządzenie przesyła je do terminala płatniczego. W zależności od tego, czy kwota jest mniejsza lub większa niż 50 złotych, konieczna będzie autoryzacja płatności przy pomocy PINu. Dodatkowo wszystkie działania i cały proces operacji odbywa się wewnątrz aplikacji, co oznacza, że nie ma konieczności korzystania z przeglądarki. Ma to wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa, gdyż zazwyczaj konieczność logowania się przez przeglądarkę wykorzystywana była przez złodziei.

Integracja płatności w aplikacjach mobilnych to mnóstwo korzyści

Do jednej z największych zalet należy wyżej wspomniane bezpieczeństwo. Choć wiele osób obawia się złodziei przemieszczających się w zatłoczonych miejscach z terminalami, którymi pobierają z kont nieświadomych ludzi kwoty do 50 złotych (niewymagające autoryzacji PINem), to w rzeczywistości jest to rzadko stosowana praktyka, a jeśli już się wydarzy, bardzo łatwo dotrzeć do złodzieja. Terminale płatnicze muszą być zarejestrowane na firmę. Historia transakcji w aplikacji wskaże dane osoby odpowiedzialnej za utratę pieniędzy.

Do niewątpliwych zalet zaliczają się również:

  • szybki przebieg transakcji
  • łatwa obsługa aplikacji
  • łatwy dostęp do historii transakcji
  • kontrola środków na rachunku bankowym
  • możliwość zintegrowania kilku kont i szybkiego wybierania tego, z którego będą pobierane środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *