Top 4 najlepszych ofert pracy za granicą

Wyjazd do pracy za granicą to możliwość zarobku większego wynagrodzenia oraz uzyskania lepszych warunków życia. Wiele ofert pracy znajdziemy za pomocą serwisów oraz stron internetowych, które specjalizują się w zatrudnieniu za granicą. Sprawdź, jakie najczęściej ogłoszenia możesz znaleźć, szukając pracy.

Specjaliści

Podczas szukania pracy za granicą natkniemy się przede wszystkim na wiele ofert pracy, które odnoszą się do specjalistów. Dlatego zatrudnienie mogą znaleźć osoby z doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami. Bez problemu znajdziemy pracę w branży IT, logistycznej, finansowej, przemysłowej, czy sprzedażowej. Szczególnie brakuje programistów, dlatego to pożądany kierunek zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Deficyt pracowników odnosi się także do inżynierów w różnych zawodach, którzy wykazaliby się wiedzą oraz chęcią do pracy.

Pracownik magazynowy i produkcyjny

Ten sektor zatrudnienia jest także nieliczny – brakuje dużej ilości pracowników, którzy zechcieliby pracować przy produkcji lub na magazynie. Nie zawsze w tym przypadku ważne jest doświadczenie lub znajomość języków obcych. Możemy zatem liczyć na dobre wynagrodzenie oraz wiele benefitów pracowniczych. Dużą ilość wakatów znajdziemy przede wszystkim na produkcji, gdzie potrzeba: monterów, kontrolerów, operatorów maszyn, czy elektryków. To nie jedyne wolne posady w tym sektorze. Wiele z nich znajdziemy, przeglądając ogłoszenia o pracę w Czechach – Pracujwunii.pl. U naszych południowych sąsiadów brakuje rąk do pracy właśnie branży produkcyjnej, przemysłowej oraz motoryzacyjnej. Dużym atutem jest wysokie wynagrodzenie, możliwość płatnych godzin nadliczbowych, większa ilość płatnego urlopu, czy zakwaterowanie.

Pracownik fizyczny

Najwięcej pracowników fizycznych potrzeba w branży budowlanej, w której znajdziemy wiele ogłoszeń o pracę na różne stanowiska. Dlatego w większości krajach brakuje rąk do pracy w tym sektorze. Zmniejszenie się sektora pracowników fizycznych odnotowano nie tylko w branży budowlanej. Brakuje hydraulików, elektryków, tokarzy, mechaników, dekarzy, murarzy, czy cieśli.

Zbiory owoców i warzyw

Pracownicy za granicą potrzebni są również do prac sezonowych, np. przy zbiorach warzyw i owoców, a także w rolnictwie oraz ogrodnictwie. Wszystko to za sprawą trwającego sezonu, gdzie liczba ofert sezonowych jest największa. Praca sezonowa ma wiele zalet: wysokie wynagrodzenie, możliwość pracy w nadgodzinach, czy zapewnione zakwaterowanie i transport. Podczas zatrudnienia sezonowego mamy możliwość przede wszystkim zdobyć doświadczenie. Wiele stron oraz serwisów obfituje w takie oferty, gdzie nie są wymagane kwalifikacje oraz znajomość języka obcego. To świetny sposób na dodatkowy zarobek szczególnie dla uczniów, czy studentów.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *