Atrakcyjny rynek pracy, dbałość o pracownika oraz możliwości związane z wydawaniem pieniędzy w kraju, w którym się nie zarabia. Taki rodzaj pracy charakteryzuje np. Norwegię, która w ostatnich latach stała się doskonałym przykładem kraju szczęśliwego, który dobrze wychodzi na pomocy innym. Wciąż ważne jest to, co umiesz. A jakie zawody mogą najwięcej w Norwegii?
Dekarz
Praca dekarza wciąż jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków. Daje ona wiele możliwości, jest nie tak trudna i nie tak niebezpieczna, a w ojczyźnie Griega doskonale płatna. Kładzenie dachów w Norwegii naprawdę może się opłacać, dlatego coraz więcej osób wybiera ten zawód – jeśli nie znają go zawodowo, decydują się na niego po przeszkoleniu.
Elektryk
Praca elektryka nie należy do najłatwiejszych. Ale kładzenie jej w dobrze ułożonej Norwegii, gdzie zniszczeń wojny nie ma, jest dużo prostsze. Szukając ofert pracy w Norwegii, oczekiwania warto nastawić na dobrą płacę za działania elektryczne. Norwegowie dużo więcej zlecają osobom zewnętrznym, które znają się na pracy, niż robią sami. I dobrze na tym wychodzą.
Praca na budowie
Dużo lepsze zarobki i szacunek do pracownika, ale i restrykcyjne przepisy w stosunku do pracowników. Tak wygląda praca budowlana w Norwegii. Kraj z fiordami daje wiele możliwości dla murarzy czy tynkarzy, a więc osób, które w Polsce nie są bardzo poważane. Tam jest wręcz przeciwnie, co widać także w kwocie wynagrodzenia. Ale jest zakaz picia alkoholu w pracy i wysokie kary za opóźnienia.
Przemysł rybny i warzywny
Wiele osób wybiera Norwegię ze względu na pracę przy połowie czy filetowaniu ryb. Jest to praca dość niewygodna, ale bardzo dobrze płatna i nie wymaga wykształcenia czy wielkiej znajomości zawodu. Przeszkolenie można przejść w jeden dzień i po jakimś czasie doskonale czuć się w firmie przetwarzającej poławiane łososie i inne okazy. Doskonały pomysł dla młodych osób, studentów czy maturzystów.
Dlaczego Norwegia?
Tych kilka zawodów to nie jedyne możliwości, jakie dają pracodawcy w Norwegii. To szeroki rynek, który ceni jakość, rzetelność i sumienność. Będąc takim, można doskonale zarobić i łatwo się ustawić, np. podczas przedłużonych wakacji, ale także jako alternatywa do pracy w kraju. Wysyłając pieniądze za granicę, zyskujesz, a loty do tego skandynawskiego kraju są niezwykle częste. Czasem więc warto zainteresować się ofertą pracy w Norwegii.