Dzisiaj komputery dla dzieci nie są już jedynie narzędziem rozrywki, stały się bowiem niezwykle istotnym sprzętem, za pomocą którego nasze pociechy mogą kontynuować naukę. Co prawda sytuacja z pandemią ciągle ulega zmianom, jednak nauka zdalna może nadal powracać. A kto wie, czy nie stanie się już stałym elementem edukacji szkolnej. Warto zatem zadbać o sprzęt komputerowy dla dziecka, który będzie najbardziej funkcjonalny i ułatwi mu zdobywanie wiedzy.
Komputery dla dzieci do nauki
Biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie aspekt edukacji zdalnej, komputer dla dziecka nie musi posiadać wyposażenia z najwyższej półki. Wystarczy tak naprawdę standardowy model, jaki wybralibyśmy do pracy biurowej. Sprzęt komputerowy dla dziecka, który spełni funkcję zarówno edukacyjną, jak i rozrywkową, może być wyposażony w 4 GB pamięci RAM i tańsze procesory Intel lub Core. Przy czym warto pamiętać o tym, że do nauki zdalnej potrzebny jest Internet i jeśli w naszym domu korzystamy z routera WI-FI, to komputer dla dziecka powinien być wyposażony w kartę sieciową z modułem WI-FI, aby można było łączyć się bezprzewodowo z siecią. Ewentualnie może być to zewnętrzny moduł WI-FI podłączany do portu USB.
Komputer dla dziecka – o czym pamiętać?
Sprzęt komputerowy dla dziecka (https://device.pl/collections/komputery-pc) to także odpowiednio dobrana klawiatura i myszka. Warto wybrać myszki i klawiatury ergonomiczne. Ciekawą opcją są te bezprzewodowe, dzięki którym przestrzeń na biurku jest schludna, bo nie wypełnia jej masa poplątanych przewodów. Do nauki przydatne będą także słuchawki z mikrofonem. Ważną rzeczą jest również monitor komputera. Tutaj nie warto oszczędzać, ponieważ wielogodzinna nauka przy komputerze może obciążać wzrok. Dlatego warto postawić na monitory o wysokiej gęstości pikseli (PPI), wyposażone w funkcje ochronne dla oczu, takie jak np. Flicker Free, która eliminuje męczące dla oczu zjawisko, jakim jest migotanie ekranu.
Lepszy sprzęt komputerowy dla dziecka
Oczywiście, jeśli dysponujemy większymi środkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w lepszy komputer dla dziecka. Zwłaszcza wtedy, gdy jest ono miłośnikiem gier lub interesuje się grafiką komputerową, fotografiką czy filmowaniem. W takiej sytuacji wymagania sprzętowe są większe, zwłaszcza w kwestii pamięci operacyjnej, procesora i przede wszystkim karty graficznej. Tutaj trzeba już postawić na mocny procesor, dobrą kartę graficzną i minimum 8 GB pamięci RAM.