Rodzaje folii samoprzylepnych przeznaczonych do zadrukowania

Folia samoprzylepna to praktyczny, łatwy w aplikacji i często stosowany nośnik reklamowy. Może być wykorzystywana do ekspozycji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dedykowana jest zastosowaniom krótko, średnio oraz długookresowym. Z uwagi na wysoką jakość oraz dużą trwałość, sprawdza się bardzo dobrze do nanoszenia druku wielkoformatowego. Dzięki specjalnemu powleczeniu, materiał folii chroniony jest przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Folia perforowana, solwentowa i monomerowa

Do oklejania szklanych elewacji, szyb czy witryn okiennych najczęściej stosuje się samoprzylepną folię perforowaną. Nadrukowany na niej obraz może być widziany od strony zewnętrznej i przepuszcza promienie słoneczne. W formie wlepek, naklejek czy tablic informacyjnych zwykle wykorzystuje się ekonomiczną folię samoprzylepną, zadrukowaną przy użyciu technologii solwentowej. W reklamie zewnętrznej i wewnętrznej zastosować można folię monomerową, uzupełnioną odpowiednim laminatem.

Folia wylewana

Największą elastyczność posiada folia wylewana, która optymalnie nadaje się do oklejania nierównych powierzchni, zawierających liczne uwypuklenia czy nitowania. W procesie podgrzania możliwe jest dopasowanie jej do nowego kształtu, przy jednoczesnym zachowaniu trójwymiarowości nadruku. W ten sposób uzyskiwane są bardzo ostre kolory, dzięki czemu druk na folii samoprzylepnej wylewnej wykorzystywany jest z powodzeniem na samochodach firmowych czy pojazdach komunikacji miejskiej.

Folia odblaskowa

Druk na folii samoprzylepnej odblaskowej najczęściej stosuje się w reklamie zewnętrznej, a także na znakach drogowych. Ten rodzaj materiału pozwala na uzyskanie efektu świecenia światłem odbitym. Pod wpływem światła reflektorów samochodowych, druk na folii samoprzylepnej odblaskowej widoczny jest nawet po zmroku. Materiał wykazuje dużą odporność na niekorzystne warunki pogodowe, mycie środkami chemicznymi oraz inne czynniki zewnętrzne. Folia odblaskowa może też zachować pełną wyrazistość barw, nawet przez długi okres eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *