Przesyłka door-to-door – wady i zalety

Usługi firm kurierskich poszerzają się o nowe i wygodne propozycje. Wśród nich jest przesyłka door to door, która znalazła duże uznanie zarówno wśród właścicieli firm, jak i klientów prywatnych. Ten rodzaj nadawania i odbierania paczek ma wiele zalet, jednak czy tylko?

Door-to-door – na czym to polega?

Proces nadania i odbioru paczki odbywa się bez wychodzenia z domu zarówno nadawcy, jak i adresata. Przesyłka od drzwi do drzwi polega na odebraniu paczki przez kuriera bezpośrednio spod miejsca zamieszkania lub siedziby firmy nadawcy i dostarczenie jej pod wskazany adres odbiorcy. Przed przyjazdem kuriera należy tylko odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki – zapakować oraz wydrukować list przewozowy.

Zalety przesyłki door-to-door

Nadanie paczki odbywa się poprzez stronę https://www.sendit.pl/. Cały panel jest niezwykle intuicyjny, dlatego nawet osoby, które po raz pierwszy wysyłają do kogoś paczkę, nie będą miały z tym większego problemu. Nie trzeba wychodzić z domu i wypełniać ręcznie formularzu. Na adres e-mail otrzymuje się także informację, w jakich godzinach można spodziewać się kuriera. Do niewątpliwych zalet zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy zaliczają się oszczędności czasu i pieniędzy. Nie trzeba wydawać na paliwo lub bilety na publiczne środki transportu. Dodatkowo wszystkie płatności odbywają się przez internet. Obecnie wiele osób nie posiada przy sobie gotówki, dlatego nie musi specjalnie jechać do bankomatu.

Wady przesyłki door-to-door

Jedną z głównych wad jest konieczność oczekiwania za kurierem. Mimo że w tym czasie można wykonać wiele czynności w domu lub firmie, to jednak nie można tych miejsc opuścić. Jeśli nadawanie paczek odbywa się regularnie i obsługuje je jeden kurier, można poprosić go o wcześniejszy telefon przed przyjazdem po przesyłki. Podobnie w przypadku odbiorcy. Musi on czekać na kuriera. Zazwyczaj ma kolejną szansę na odbiór, a jeśli tego nie zrobi, paczka cofa się do nadawcy, który ponosi dodatkowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *