Precyzyjne łożyska stożkowe

Interesują Cię łożyska stożkowe, ale nie jesteś pewny, czy sprawdzą się w Twojej aplikacji? Objaśniamy, czym są i jakie zastosowanie mają modele stożkowe, a także, gdzie znaleźć sprawdzone rozwiązania w atrakcyjnych cenach!

 1. Charakterystyka łożyska stożkowego
 2. Zastosowanie modeli stożkowych
 3. Asortyment dostępny w hurtowni Sped

Łożyska stożkowe znane są nam już od ponad 100 lat. Henry Timken opatentował model stożkowy około 1889 roku i po dziś dzień wariant ten w różnych odmianach służy wielu aplikacjom. Zanim jednak przejdziemy do ich zastosowania, warto pochylić się nad samą sprawą związaną z konstrukcją oraz wadami i zaletami tego rozwiązania.

Charakterystyka łożyska stożkowego

Łożysko stożkowe na specyficzną budowę. Owszem – jak każdy model toczny posiada pierścienie oraz elementy toczne. Różnicę widać nie tylko w kształcie wspomnianych elementów tocznych, ale również w bieżni, po której się one toczą. Bieżnia ta kształtem przypomina stożek, podobnie jak wałeczki.

Łożyska stożkowe przenoszą bardzo duże obciążenia zarówno promieniowe, jak i osiowe. Często na wałach montuje się dwa mechanizmy, dzięki czemu obciążenia wzdłużne mogą być przenoszone w obu kierunkach. Z reguły łożysko stożkowe jest wariantem rozłącznym, co pozwala na niezależny montaż pierścienia wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Zastosowanie modeli stożkowych

Łożyska stożkowe znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach. Najczęściej możemy spotkać ten model w maszynach rodzaju walcowego oraz tam, gdzie wymaga się od mechanizmu zdolności do przenoszenia bardzo dużych obciążeń oraz do osiągania wysokich prędkości obrotowych. Dzięki swoim możliwościom równie skutecznie pracują w maszynach rolniczych, w zgrabiarkach czy betoniarkach. Są to jednak aplikacje wymagające, a warunki otoczenia nie zawsze sprzyjające. Dlatego warto inwestować w łożyska stożkowe wysokiej jakości, dostosowane do wybranego miejsca pod każdym kątem. Znajdziesz je na stronie wrocławskiej hurtowni Sped: https://sped.pl/lozyska-toczne-poprzeczne/lozyska-toczne-stozkowe/.

Aby mieć pewność, że łożysko stożkowe spełni Twoje oczekiwania, skontaktuj się ze specjalistami, którzy nie tylko odpowiedzą na Twoje pytania, ale i pomogą dobrać optymalne rozwiązanie. Dzięki temu otrzymasz kompletny produkt, gwarantujący bezawaryjną i precyzyjną pracę maszyny.

Asortyment dostępny w hurtowni Sped

Jako dystrybutor łożysk tocznych Sped proponuje tylko i wyłącznie sprawdzone produkty i to w atrakcyjnej cenie. Bogata oferta sprawia, że każdy zainteresowany klient znajdzie wszystko, czego aktualnie potrzebuje. Ale Sped to nie tylko łożyska. Asortyment sklepu obejmuje również inne kategorie z działu związanego z utrzymaniem ruchu. I tym samym w ofercie Sped Wrocław znajdziesz między innymi:

 • łożyska toczne, łożyska ślizgowe, oprawy i akcesoria
 • wytrzymałe pasy napędowe Optibelt
 • produkty z techniki liniowej, w tym wózki liniowe, prowadnice czy tuleje
 • precyzyjne sprzęgła KTR
 • trwałe tworzywa przemysłowe Ensinger
 • niezawodne łańcuchy napędowe
 • specjalistyczne środki smarne i preparaty techniczne
 • wydajne kleje przemysłowe

Jeśli nie jesteś pewny swojego wyboru, nie możesz znaleźć odpowiedniego produktu lub masz dodatkowe pytania, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami zasilającymi szeregi wrocławskiej hurtowni. Sped jako dystrybutor łożysk Wrocław jest obecny na rynku od ponad 20 lat, co przekłada się na wieloletnie i bogate doświadczenie, a także szeroką wiedzę z zakresu utrzymania ruchu. Korzystając z pomocy ekspertów, będziesz miał pewność, że zakupiony produkt spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *