Pożyczki na raty – czym się różnią od zwykłych pożyczek?

Pożyczki ratalne są pożyczkami, które w swojej formie najbardziej przypominają kredyty bankowe. Popularność takich pożyczek stale rośnie, a powód jest prosty – pożyczki na raty spłaca się bardzo wygodnie.

Pożyczki na raty a zwykle pożyczki

Większość tradycyjnych pożyczek to pożyczki krótkoterminowe udzielane do konkretnych (zwykle niskich) kwot. Firmy pożyczają maksymalnie do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych i oczekują spłaty zadłużeń w terminie do 30 dni albo nieco dłuższym, ale za dodatkowymi opłatami. W opozycji do takich pożyczek stoją pożyczki na raty, czyli pożyczki w wyższych kwotach rozłożone na miesięczne raty. Dzięki takim ratom spłata pożyczki jest prostsza, bo możesz łatwiej dysponować budżetem i wydzielać sobie z pensji kwoty potrzebne na zapłacenie poszczególnych rat. Nie musisz mieć jednorazowo dużej kwoty pieniędzy. Wystarczy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie i można systematycznie regulować zadłużenie.

Pożyczka na raty – terminy spłat

Każda pożyczka na raty może być rozłożona na inną liczbę rat. Firmy ustalają tę kwestię we własnych regulaminach. Oferty niektórych firm obejmują pożyczki na od 3 do 48 rat (miesięcy) lub na 6-36 miesięcy czy nawet 12-60 miesięcy. Różne są też wysokości pożyczanych kwot. Zwykle takim najniższym progiem jest 100 zł, natomiast najwyższym nawet 25 tysięcy złotych. Przeważnie pożyczki na raty są jednak udzielane w kwocie 10-15 tysięcy złotych. Im wyższa jest kwota pożyczki, tym dłuższy może być termin jej spłaty, jednakże często jest to kwestia umowna i klient może sam wybrać dokładne parametry swojej pożyczki. Cechy poszczególnych pożyczek sprawdzisz na 7pozyczki.pl/pozyczki-na-raty zrzeszającej wszystkie oferty takich pożyczek.

Popularność pożyczek na raty

Pożyczki pozabankowe spłacane w jednej racie oczywiście są ogromną pomocą w trudnych sytuacjach finansowych, ale nie zawsze są dla klientów wygodne. W życiu przydarzają nam się różne sytuacje i czasami potrzebujemy szybko większej gotówki, ale niestety nie mamy możliwości spłacić tej sumy w krótkim czasie. Wydatki są duże, ale możliwości finansowe niewielkie i zdecydowanie lepsza byłaby możliwość płatności ratalnej. Kredyt bankowy nie zawsze wchodzi w grę, bo wymaga zdolności kredytowej oraz spełnienia wielu wymogów prawnych. Pożyczki na raty mogą doskonale zastąpić takie kredyty, a przy tym będą łatwiejsze do uzyskania.

Każdy z nas ma w miesiącu konkretną sumę pieniędzy do rozdysponowania i musi się poruszać w ramach tego ograniczonego budżetu. Oferta pożyczek na raty bardzo ułatwia życie, bo dzięki nim można w łatwiejszy i pewniejszy sposób zarządzać swoimi pieniędzmi. Dzięki takiej ofercie więcej osób decyduje się na wzięcie pożyczki, bo kwestia związana ze spłatą ulega znacznemu uproszczeniu. Często to właśnie ograniczone fundusze są powodem, dla którego ludzie rezygnują z ofert wybranych firm pożyczkowych. Możliwość wyboru pożyczki na raty zmienia tę sytuację.

Kolejne pożyczki w wyższych kwotach

Jeszcze jedną istotną kwestią jest fakt, że w wielu przypadkach druga i każda kolejna pożyczka ratalna może mieć już wyższą kwotę. Kiedy dany klient jest już zweryfikowany, to firma pożyczkowa zdecydowanie bardziej liberalnie podchodzi do wytyczanych mu warunków, a tym samym taki klient może więcej zyskać. W czasie długiego terminu spłaty pożyczkobiorca może bardzo dokładnie przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej – ocenić swoje możliwości, znaleźć inną pracę lub dodatkowe źródło dochodu. Krótko mówiąc – pożyczki na raty dają zdecydowanie większe możliwości niż chwilówki płatne w jednej racie. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dłuższy czas spłaty pozwala łatwo wykonać więcej kroków niezbędnych do poprawy swojej sytuacji finansowej, a to przecież jest niezwykle ważne. Każdy, kto chociaż raz się zadłużył, doskonale wie, że naglący termin nie jest niczym przyjemnym.

Zdecydowanie lepiej jest pozostawić sobie na spłatę więcej czasu i skorzystać z oferty jednej z firm, w których pożyczki na raty są udzielane na jak najlepszych warunkach. Porównania takich firm dokonasz łatwo na stronie 7POŻYCZKI. Dzięki intuicyjnej porównywarce pożyczek pozabankowych znajdziesz najlepsze oferty i zaoszczędzisz pieniądze. Odpowiedzialne pożyczanie może być prostsze – im lepiej wszystko przemyślisz, tym pewniejsza będzie Twoja przyszłość. Nigdy nie podejmuj decyzji pochopnie, bo to grozi wpadnięciem w pętlę zadłużenia i znacznym pogorszeniem swojej stopy życiowej. Lepiej zastanowić się dwa razy niż zrobić jeden przykry w skutkach błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *