Pług do odśnieżania – czy warto go kupić?

Panujące od lat bezśnieżne zimy można określić jako jeden z wielu objawów postępującej katastrofy klimatycznej. Niemniej jednak założenie, że przygotowania do dużych opadów śniegu są zbędne jest błędne. Zmiany klimatyczne objawiają się nie tylko z ciepłych zimach, ale również rosnącej gwałtowności zjawisk pogodowych. Jak więc przygotować się do dużych opadów śniegu?

Zmontuj pług

Zakup pługa powinien być rozpatrzony przez wszystkie osoby zamieszkałe poza miastem (nie tylko rolników) oraz przez przedsiębiorców posiadających parkingi oraz inne duże przestrzenie otwarte. Pozwoli to nie tylko na kontynuowanie prac firmy, ale również na zwiększenie komfortu pracy oraz bezpieczeństwa. Współcześnie producenci oferują różnego rodzaju pługi, które mogą być zamontowane na rozmaitych pojazdach. Pług do odśnieżania może być założony na:

– traktor,
– quada,
– wózek widłowy,
– koparko ładowarki,
– ciągnik,
– kosiarki.

Oznacza to, że może on być z powodzeniem zamontowany na maszynach posiadanych zarówno przez rolników, przedsiębiorców, jak i właścicieli domów jedno rodzinnych. Jak rodzaj wybrać?

Rodzaje dostępnych pługów

Wszystkie z dostępnych w sprzedaży pługów podzielić można na modele wykonane z plastiku, metalu oraz na te, do których produkcji posłużył poliuretan. Najtańszym rozwiązaniem są pługi wykonane z plastiku. Mogą się one sprawdzić w przypadku użytkowania na równych powierzchniach oraz w korzystnych warunkach przydomowych. Niemniej jednak ich wytrzymałość jest niska i rzadko mogą służyć więcej niż jeden sezon. W przypadku pługów metalowych, których koszt to przynajmniej kilka tysięcy złotych możemy się spodziewać, że będzie on w eksploatacji przez wiele lat. Sprawdzi się szczególnie dobrze w górach oraz w miejscach o nierównej nawierzchni (możliwość pojawienia się kamieni). Pewnego rodzaju nowością na rynku są pługi, których lemiesz został wykonany z poliuretanu. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością zarówno na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne, jak i na złe warunki pogodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *