Plastikowy zbiornik na szambo – najlepszy wybór!

Czasy betonowych zbiorników na szambo powoli się kończą. Teraz coraz częściej decydujemy się na kupno tych wykonanych z wytrzymałych plastików.

Na niektórych działkach nie ma możliwości korzystania z instalacji kanalizacyjnej. Gdy w grę nie wchodzi także przydomowa oczyszczania ścieków, wówczas do dyspozycji mamy jeszcze zbiornik na szambo, który będzie przeznaczony do regularnego opróżniania przez szambiarkę. Kiedyś najczęściej budowano zbiorniki na szambo z betonu. Także dzisiaj możemy spotkać się z tymi konstrukcjami, niemniej jednak wybierane są one coraz częściej. Zamiast nich stosuje się plastikowy zbiornik na szambo, który posiada wiele zalet w porównaniu ze swoim betonowym odpowiednikiem.

Dlaczego warto zdecydować się na plastikowy zbiornik na szambo?

Plastikowe zbiorniki na szambo powstają z wytrzymałych, lekkich, a także odpornych na czynniki zewnętrzne tworzyw sztucznych. Do ich produkcji stosuje się te same plastiki, jak na pojemniki na śmieci, niemniej jednak są one dodatkowo zbrojone i zabezpieczane, aby zapewnić optymalną ochronę dla zgromadzonych w nich ścieków. Takie zbiorniki są bardzo szczelne i odporne na czynniki chemiczne, dlatego nie doprowadzą do wycieku szamba. Także są łatwe w montażu. Plastikowy zbiornik na szambo cechuje się niewielkim ciężarem – to przekłada się także na jego łatwiejszy i tańszy transport do klienta.

Czy plastikowe szambo ma jakieś wady?

Należy pamiętać o tym, że plastikowe szambo będzie wymagało odpowiedniego montażu. Kluczowe jest w tym przypadku miejsce, ponieważ zbiornik na szambo tego typu jest narażony na pękanie, gdy będzie wystawiony na nadmierny nacisk. Nie należy zatem umieszczać go nad podjazdem i nie należy wkopywać go zbyt głęboko. Zaleca się także zamontowanie żelbetowych płyt nad zbiornikiem, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wypierania go przez wody gruntowe. Alternatywnie można także wzmocnić grunt pod zbiornikiem. Aktualne oferty plastikowych zbiorników na szambo można znaleźć już teraz przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *