Na czym polega prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne to jeden z coraz częściej oferowanych benefitów, jakimi pracodawcy obejmują pracowników większych i mniejszych firm. Dlaczego coraz więcej Polaków korzysta z tego typu ofert i czy warto zdecydować się na dodatkową opiekę medyczną?

Czym są prywatne ubezpieczenia zdrowotne?

Jak dowiedzieć się można z serwisu Opieka Zdrowia, mianem prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych określa się oferty, w ramach których po uiszczeniu miesięcznej składki można korzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej. Jej zakres jest zwykle uzależniony od wybranego przez klienta pakietu – większość firm oferujących usługi tego typu zapewnia dostęp do pakietów podstawowych, w których skład wchodzi możliwość korzystania z usług lekarza pierwszego kontaktu, internisty oraz lekarza dyżurnego, a niekiedy również określona liczba wizyt u najczęściej wybieranych specjalistów takich jak okulista, dermatolog czy urolog. Aby bezpłatnie lub za niewielką opłatą korzystać z usług innych specjalistów, należy wybrać pakiety rozszerzone. Jest to szczególnie opłacalne w przypadku osób, które z powodu przewlekłych chorób zmuszone są być cały czas pod kontrolą lekarza zajmującego się określoną dziedziną medycyny – na przykład endokrynologa lub kardiologa. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom płynącym z wyboru pakietów podstawowych i pakietów rozszerzonych!

Dodatkowa opieka medyczna na co dzień – profilaktyka i dostęp do internisty

Oferty dodatkowej opieki medycznej stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie łatwość dostępu do lekarza pierwszego kontaktu, a także dla tych, dla których ważne są regularne badania kontrolne. Dlatego też wiele firm oferujących tego rodzaju usługi podkreśla przede wszystkim fakt, że każdy klient będzie mógł skorzystać z podstawowej oferty medycznej w ciągu maksymalnie 24 godzin od zarejestrowania się przez infolinię czy specjalny system internetowy. Umożliwia to nie tylko szybki kontakt z internistą w przypadku podstawowych schorzeń, które dopadają każdego z nas szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, lecz również możliwość wczesnego wykrywania i zapobiegania poważniejszym chorobom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *