Magazyny do wynajęcia – przegląd nowych inwestycji

Rynek magazynowy w Polsce prężnie się rozwija – cały czas realizowane są nowe inwestycje w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu itd. Poniżej przegląd wybranych z nich. Już teraz mamy ogromny rynek magazynowy, a popyt na powierzchnie tego typu wciąż rośnie.

W Polsce coraz liczniej powstają nowoczesne magazyny i hale magazynowe na wynajem – w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu itd. Sprawdziliśmy, jakie nowoczesne powierzchnie pojawiły się w tym roku na rynku – zobacz nasz przegląd nowości.

Wynajem magazynu – Kraków

Powierzchnie magazynowe w Krakowie mają dobrą lokalizację i często są wybierane jako miejsce do przechowywania i dystrybucji towarów. Jednym z nowych parków magazynowych jest zlokalizowany w Skawinie Panattoni Park Kraków V.

Wyróżnia go dobre skomunikowanie (w pobliżu przebiega autostrada A4) z centrum Krakowa, ale też Śląskiem i Niemcami, a także aż 17 390 mkw. całkowitej powierzchni magazynowej, położenie na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. Dla poszukujących magazynu w Krakowie będzie to dobry wybór.

Obiekty magazynowe w Łodzi i okolicy

Łódź stanowi kluczowy węzeł komunikacyjny – przebiegają tędy autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, niewielka odległość dzieli miasto od Warszawy itd. Położenie sprzyja inwestycjom i magazyny tu położone cieszą się dużym powodzeniem, bo są w centrum kraju i są idealne do do dystrybucji towarów na cały kraj.

W 2018 r. do użytku oddano liczne inwestycje w woj. łódzkim, m.in. Panattoni Park Stryków III, kolejne etapy Central European Logistics Hub w Łodzi, centrum dystrybucyjnego dla Leroy Merlin w Piątku, Hillwood BTS Zalando Głuchów itd. Panattoni Europe realizuje zaś największy kompleks logistyczny w Europie – Central European Logistics Hub. Dzięki inwestycji powstaje też Nowa Dzielnica Przemysłowa Łodzi.

Magazyny w Warszawie i okolicy

Właśnie okolice Warszawy wybrał m.in. Lidl na swoje wielkie centrum logistyczne – jedyny taki obiekt w Europie. Centrum dystrybucyjne Lidla w Kałuszynie jest największe (równe powierzchni aż pięciu boisk piłkarskich) w Polsce i najbardziej nowoczesne w Europie – pomieści asortyment dla sklepów w trzech województwach (mazowieckim, podlaskim i lubelskim) i ma przyczynić się do rozwoju marki we wschodniej części Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *