Klipsy archiwizacyjne – kiedy Ci się przydadzą?

Archiwizacja dokumentacji nie musi być skomplikowana. Wtedy, gdy chodzi o przechowanie dokumentacji w segregatorach, dużym ułatwieniem będą klipsy archiwizacyjne. Czym dokładnie są klipsy do archiwizacji? Jakie mają zastosowanie? Gdzie można je kupić?

Przepisy prawa narzucają na przedsiębiorców obowiązek odpowiedniego archiwizowania dokumentacji. Powinna być ona właściwie uporządkowana, a także zabezpieczona przed zniszczeniem. Przepisy wskazują także, jak długo należy przechowywać konkretne typy dokumentów, na przykład dowody księgowe, akta osobowe pracowników.

Dokumenty bardzo często przechowywane są w segregatorach. W jednym może zmieścić się nawet kilkaset kart papieru. Aby korzystać z segregatorów jeszcze łatwiej, warto wybrać klipsy archiwizacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Klipsy archiwizacyjne – co to jest?

Klipsy do archiwizacji, czyli klipsy archiwizacyjne niewielkie plastikowe elementy, które mogą być umieszczone w segregatorach albo zastosowane do dokumentów wyjmowanych z segregatorów.

Jeden klips do archiwizacji pozwala na połączenie ze sobą ponad 500 sztuk kartek o standardowej gramaturze. Im dłuższe wąsy w klipsie, tym więcej kartek może on spiąć za jednym razem.

Zastosowanie klipsów archiwizacyjnych:

  • proste korzystanie z dokumentów układanych w segregatorach
  • spięcie większej liczby dokumentów jednocześnie
  • kopiowanie dokumentów bez ich wcześniejszego wypinania z segregatora
  • łatwiejsze przenoszenie dokumentów z segregatorów do pudełek archiwizacyjnych – specjalna rączka pozwala na przyspieszenie procesów archiwizacyjnych

Korzystanie z klipsów archiwizacyjnych oszczędza czas i zmniejsza ryzyko zniszczenia lub zgubienia ważnych dokumentów, które wymagają odpowiedniej ochrony na czas przechowywania.

Gdzie można zakupić klipsy archiwizacyjne?

Aktualnie klipsy archiwizacyjne można zakupić w różnych sklepach – zarówno stacjonarnie, jak również przez internet.

Najszerszy wybór wysokiej jakości klipsów można znaleźć w sklepach oferujących artykuły biurowe, a także w ofertach firm zajmujących się świadczeniem usług archiwizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *