Kasetony reklamowe – klient zauważy firmę, ty zauważysz zyski

Panele informacyjne, zwane również kasetonami reklamowymi, to sposób na niezwykle skuteczną promocję firmy oraz danego produktu. Zwykle widnieje na nich logo, nazwa spółki czy też obrazek z tekstem promujący dany artykuł. Główną ich zaletą jest możliwość szybkiego dotarcia do klienta. Są one umieszczane zazwyczaj na froncie budynku firmy w dobrze widocznych miejscach. Kasetony reklamowe powinny wyróżniać się swoim niebanalnym wyglądem, ponieważ ich głównym zadaniem jest przyciągnięcie potencjalnego konsumenta. Jest to nowoczesna, a co za tym idzie, ciesząca się ogromnym powodzeniem forma reklamy, która sprawdza się w każdej branży. Poniżej zebraliśmy informacje na temat materiałów, z których są one wykonywane, a także informacje na temat tego, gdzie możemy szukać pomocy w ich montażu.

Rodzaje kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Nie mniej jednak najczęściej wyróżnia się je ze względu na sposób montażu:

  • jednostronne (montowane równolegle do ściany) – zawierają one nadruk z jednej strony,
  • dwustronne (montowane do ściany prostopadle) – posiadające obustronnym wydruk.

Cechą, która wyróżnia kolejne ich rodzaje, jest oświetlenie, lub jego brak, a także miejsce montażu kasetonów reklamowych, ponieważ możemy się z nimi spotkać wewnątrz oraz na zewnątrz budynku.

Materiały do produkcji kasetonów:

Dibond

Tego rodzaju popularyzacja przedmiotów może być wykonywana z różnorakich materiałów. Jednymi z popularniejszych są kasetony z dibondu, które na rynku są dostępne o różnej grubości oraz kolorystyce. Mają one wygląd płaskiego pudełka z kontrastowym napisem, podświetlanego od wewnątrz soczewkami LED. Cechują się dużą estetyką oraz wyróżniającym designem. Ceny tego rodzaju reklamy zależą od jakości i grubości arkuszy produkcyjnych i oscylują między 600-900 zł/m2 w wersji ekonomicznej do 2000 zł/m2 w wersji ponadstandardowej.

Plexi

Jedną z popularniejszych jest również technologia plexi, która pozwala na wykonywanie liter i grafiki w dowolnym wymiarze i kształcie. Mogą być one wykonane w naprawdę małych rozmiarach, a co również ważne, są niesamowicie odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe w montażu. Wykonanie plexi gwarantuje wysoką jakość oraz estetyczny wygląd wyprodukowanych liter.

Litery ze styroduru

Reklamy wykonywane z tego rodzaju materiału cechują się wytrzymałością oraz odpornością na skrajne temperatury. Są one idealne, jeśli chodzi o wykonywanie napisów o zróżnicowanej kolorystyce oraz wielkości. Ta technologia stosowana jest głównie przy produkcji szyldu firmy, ponieważ cechuje ją przejrzystość. Litery ze styroduru są korzystne ze względu na przystępną cenę.

Tworzywo winylowe

Kasetony z licem, zwane są również winylowymi, ze względu na materiały produkcji, ponieważ wykonywane są z lica tkaniny winylowej. Jest to opatentowany rodzaj materiału do podświetleń, na którym możemy nadrukować dowolny kształt grafiki. Stworzona z tego rodzaju witryna oświetlana jest w całości. Podświetlanie miejscowe bywa często odradzane przez producentów, ponieważ robi się to poprzez oklejenie folią, która jest mało odporna na warunki atmosferyczne i ulega zniszczeniu zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach.

Metoda frezowania

Istnieje również metoda frezowania płyt PCV o różnej grubości. Ogromną zaletą tych płyt jest fakt, iż możemy je dostać w wielu kolorach. Dzięki tej technice mamy możliwość uzyskania liter 3D o niesamowitym efekcie przestrzennym. Sprawia to, że reklama jest widoczna z daleka i dociera do szerszej grupy odbiorców. Ten rodzaj technologii uznawany jest za pośredni pomiędzy literami tworzonymi ze styroduru a literami plexi.

Montaż kasetonów reklamowych

Wiele firm tworzących kasetony reklamowe oferuje również ich montaż lub poleca firmy, które profesjonalnie się tym zajmują, ponieważ do montażu szyldu potrzebujemy zwykle kilku zorganizowanych osób. Niezbędne jest również posiadanie narzędzi takich jak wiertarka, drabina czy też kołki rozporowe dobrane odpowiednio do grubości elewacji budynku, których większość z nas nie posiada.

W dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Poznań działa wiele firm oferujących tego typu usługi. W Warszawie produkcją i montażem tego typu reklam zajmuje się np. Studio CB. Oferta firmy można znaleźć pod adresem https://studiocb.pl/kasetony-reklamowe.

Cele reklamowe

Jednym z głównych i najważniejszych celów promowania firm czy też produktów widniejących na kasetonach reklamowych jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców. Chcąc to uczynić, musimy pamiętać, że wpływa na to nie tylko dobrze wykonany szyld, ale również rozplanowanie, w jakim obrębie będzie on najbardziej widoczny.

Możliwość podświetlania jest również ważną cechą, ponieważ ważne jest, aby reklamy były widoczne nie tylko w dzień, lecz także, gdy już się ściemni. Musimy stanąć przed wyborem, czy warto wydać nieco więcej, aby nasza reklama była widoczna przez cały dzień i noc, czy też wystarczający jest dla nas odbiór jedynie w porze dziennej.

Dobra reklama ma ogromny wpływ na ilość klientów, a co za tym idzie, zyski firmy, dlatego ważne jest, aby jak najlepiej zadbać o jej przejrzystość, estetykę oraz dobrą widoczność. Zasięgi reklamowe we wszystkich branżach są najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *