Kalkulator kredytowy – oblicz koszty, zanim zapytasz o ofertę!

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu? Z pewnością trzeba najpierw poznać co najmniej kilka ofert od różnych banków, żeby móc je ze sobą porównać. Do tego przyda się kalkulator kredytowy, który wyświetla wiele ofert dopasowanych do konkretnego zapytania w jednym miejscu. Takie narzędzie to jednak coś więcej, niż zwykły ranking ofert bankowych. Dzięki niemu można dokładnie wyliczyć oprocentowanie czy prowizję od konkretnej kwoty kredytu, przez co dalsze poszukiwania oferty są znacznie bardziej świadome, a i podczas zawierania umowy kredytowej lepiej rozumie się jej warunki.

Myślisz, że znalazłeś najlepszą ofertę kredytu dla siebie? Sprawdź, czy rzeczywiście są to najlepsze warunki, na jakich możesz otrzymać kredyt, jeszcze przed podpisaniem umowy z bankiem. Kalkulator kredytowy dostępny jest dla każdego, kto ma połączenie z internetem. Wystarczy podać podstawowe informacje takie jak kwota kredytu czy okres kredytowania.

Wiele ofert w jednym miejscu, czyli kiedy warto korzystać z kalkulatora kredytowego

Narzędzie takie jak kalkulator kredytowy dostępy na direct.money daje możliwość jednoczesnego porównania ofert od wielu banków. Wielu ludzi po kredyt wybiera się do swojego banku, w którym posiada już rachunek osobisty, kartę kredytową, czy jakikolwiek inny produkt finansowy. Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że to właśnie bank, którego jest się już klientem, będzie w stanie zaproponować najlepszą ofertę kredytową. Czy jest to prawda? Rzeczywiście zdarza się, że ten właśnie bank będzie mógł w danym momencie zaproponować swoim klientom tego rodzaju promocję. Nie jest to jednak żadna reguła, a więc kiedy akurat takiego typu promocja nie będzie aktywna, najlepszą ofertę kredytową może zaproponować zupełnie inny bank.

Kalkulator kredytowy dostępny na direct.money pomaga w uniknięciu błędu, jakim jest zdecydowanie się na zbyt drogi kredyt. Szukając ofert na stronach bankowych, nie trudno jest się pogubić w ilości informacji, promocji, czy faktycznych kosztów dodatkowych. Ponieważ kalkulator kredytowy działa przez internet, z informacjami w nim zawartymi zapoznać można się nie tylko wygodnie, ale i całkowicie niezobowiązująco. Swój kredyt mogą tu obliczyć nawet te osoby, które chcą jedynie poznać szacunkowe koszty, z jakimi będą musiały się liczyć po ewentualnej decyzji. Przeanalizowanie wyników w kalkulatorze to sposób na zrozumienie kosztów dodatkowych kredytu i świadome podpisanie opłacalnej umowy kredytowej.

Z czego składają się koszty kredytu?

Koszty kredytu, czyli dodatkowa suma, którą należy spłacić poza pożyczoną kwotą, to prowizja, oprocentowanie, oraz ewentualne ubezpieczenie. Całkowity koszt dobrze widać w wartości RRSO, czyli w rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. RRSO wyrażane jest w procentach od całej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, jednak bywa ono zalecane przez bank, który zabezpiecza w ten sposób własny kapitał.

Niestety bardzo wiele ludzi podczas zawierania umowy kredytowej nie liczy ani nie sprawdza żaden sposób całkowitej kwoty należnej do spłaty. Zazwyczaj wartością, na którą zwracają oni uwagę, jest wysokość jednej miesięcznej raty. Oczywiście jest ona bardzo ważna – wysokość powinna być dobrana do wysokości uzyskiwanych zarobków w taki sposób, aby regularne spłacanie kredytu nie stało się zbytnio uciążliwe, albo – co gorsza – niemożliwe. Skupiając się jednak wyłącznie na wysokości jednej raty, łatwo można przeoczyć całkowity koszt kredytu, który rozłożony na wiele comiesięcznych spłat może pozornie wydawać się niższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *