Kabina akustyczna do biura – dlaczego to idealne rozwiązanie?

Czy czasem trudno Ci skupić myśli podczas pracy w głośnym biurze? Każdy może mieć problem z koncentracją, gdy obok przeprowadzane są głośne rozmowy, huczy drukarka lub dzwonią telefony. Bez względu na to, czy jesteś pracodawcą, czy pracownikiem, w takiej sytuacji docenisz w biurze akustyczną kabinę. Zamykasz się w niej i następuje cisza, która sprzyja skupieniu myśli. Oto najważniejsze cechy akustycznych spotów do biura. Przydałaby się w Twojej pracy taka przestrzeń wyciszenia?

Budka telefoniczna, czyli kabina akustyczna dla ważnych rozmów przez telefon

Gdy pracujesz w gwarnym biurze, z pewnością zdarzało Ci się szukać cichego miejsca do przeprowadzenia ważnej rozmowy telefonicznej. Schowek, korytarz, kuchnia – niestety te przestrzenie nie zawsze są ciche, spokojne i prywatne. Budka telefoniczna to jednoosobowa kabina akustyczna do biura, w której możesz się zamknąć, by przeprowadzić w ciszy i odosobnieniu ważną rozmowę telefoniczną. Spokojne tło pozwoli też przeprowadzić wideo rozmowę w pełni profesjonalnym otoczeniu. Doskonałe wytłumienie dźwięków z zewnątrz zapewniają specjalne materiały zastosowane do zbudowania spotu, takie jak szkło hartowane z folią wygłuszającą i tapicerowane panele akustyczne.

Akustyczna kabina konferencyjna dla prywatnych spotkań biznesowych

Często w pracy szukamy cichego miejsca do uzgodnienia z pracownikiem lub partnerem biznesowym istotnych szczegółów. Nie w każdym biurze jest dodatkowa przestrzeń na osobny pokój konferencyjny, ale niemal w każdym biurze znajdzie się miejsce na zbudowanie akustycznej kabiny konferencyjnej. Wygłuszona, zamykana salka może być dla dwóch, czterech czy sześciu osób. Przeprowadzicie w niej burzę mózgów, omówicie plan działania lub po prostu porozmawiacie na osobności o nowych warunkach finansowych zatrudnienia. Z zachowaniem pełnej poufności.

Work Spoty, czyli kabiny akustyczne w biurze do pracy dla jednej osoby

Dostępne jest też rozwiązanie, które pozwala pracować jednej osobie z dala od biurowych rozproszeń. W kabinie akustycznej z ergonomicznym biurkiem skoncentrujesz się na ważnych zadaniach i popracujesz spokojnie nad projektem, którego deadline zbliża się nieubłaganie. Do dyspozycji masz gniazdko na laptopa i dodatkowe wejście USB.

Cechy dobrych boksów akustycznych do biura

Dobre kabiny akustyczne zapewniają wyciszenie w głośnej przestrzeni – Ty nie słyszysz zewnętrznego gwaru, a osoby w biurze nie słyszą Ciebie. Budki mogą mieć różne kolory, a ich design jest nowoczesny, więc doskonale wpiszą się w konwencje współczesnych open space’ów i dużych przestrzeni do wspólnej pracy. Kabiny akustyczne do biura powinny mieć wydajną wentylację. Mimo dźwiękowego odosobnienia  nie czujesz się w nich mocno wyizolowany od zespołu – przez szklane szyby wciąż masz obraz tego, co dzieje się w Twojej przestrzeni biurowej. Dodatkową zaletą budek do biura jest to, że możesz je stosunkowo łatwo przestawiać, więc w przypadku przemeblowania znajdziesz dla nich nowe lokalizacje.

Cisza i skupienie mogą zwiększyć produktywność pracowników i ich zadowolenie z wykonywanych zadań. Akustyczne kabiny do biura redukują hałas, który utrudnia skupienie i dają prywatność , której zwykle brakuje pracownikom w open space’ach bez względu na zajmowane stanowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *