Jak zostać opiekunką osób starszych w Niemczech? Wymagania do podjęcia pierwszej pracy.

Chcesz znaleźć pracę jako opiekunka osoby starszej w Niemczech? Poznaj umiejętności, które zagwarantują Ci pierwsze zlecenie. Czytając artykuł dowiesz się ile możesz zarobić w branży opiekuńczej i gdzie szukać legalnych ofert pracy.

Jakie kompetencje powinna posiadać opiekunka seniora?

Jeśli chcesz podjąć współpracę z agencją opiekuńczą niezbędne będą dwie podstawowe umiejętności. Istnieje również możliwość samodzielnego wyjazdu. Jednak najczęściej oznacza ona pracę „na czarno”, co może wiązać się z brakiem wypłaty i karą pieniężną. Dodatkowo organizując wyjazd bez pomocy firmy opiekunka jest zmuszona samodzielnie zadbać o załatwienie wszelkich formalności, ubezpieczenie i transport.

Co musisz umieć, by zacząć pracować z agencją opiekuńczą? Przede wszystkim potrzebna będzie komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Jest ona niezbędna, by porozumiewać się z seniorem lub jego rodziną. Jeśli nie znasz języka – przejrzyj oferty zaufanych agencji opiekuńczych. Często proponują one naukę podstaw, która pozwoli Ci zdobyć pierwsze zlecenie. Aby podjąć pracę w opiece ważna jest również praktyka. Doświadczenie w opiece nad seniorem jest potrzebne, lecz nie musi być ono profesjonalne. Opiekunki, które nie posiadają żadnych referencji od poprzednich rodzin, również mają szansę na znalezienie dobrej pracy. Wystarczy jeśli miałaś okazję opiekować się na przykład swoimi bliskimi, jak dziadkowie czy rodzice.

Czy możesz zarabiać więcej?

Pensja bazowa opiekunki zależy od wielu czynników. Wpływa na to na przykład stopień trudności zlecenia, który często powiązany jest ze stanem zdrowia seniora. Opieka nad schorowaną osobą leżącą, która dodatkowo wymaga transferu, zostanie wyceniona lepiej niż praca z samodzielnym seniorem. Jednak nie tylko trudne zlecenia dają szansę na większe zarobki. Niemieckie rodziny bardzo doceniają również dodatkowe kompetencje. Aby uzyskać lepiej płatne zlecenia rozwijaj się zawodowo. Szczególnie cenione są: język niemiecki w stopniu biegłym, czynne prawo jazdy, wykształcenie medyczne oraz dodatkowe kursy opiekuńcze.

Wybierz uczciwego pracodawcę

Przykładem pracodawcy, który uznawany jest za jednego z liderów w branży, jest firma Veritas Opieka. Jest to agencja pracy zajmująca się kompleksową organizacją wyjazdów. Doświadczony rekruter pomoże Ci w wyborze pierwszego zlecenia, dopasowując je do Twoich umiejętności i preferencji. Dbając o komfort opiekunek firma proponuje także pomoc koordynatora wyjazdu przez cały okres zlecenia. W razie nagłych wypadków dostępna jest także całodobowa infolinia. Veritas Opieka to firma proponująca jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Wysokość średniej wypłaty miesięcznej oscyluje wokół 1800€ netto. Dodatkowe środki możesz uzyskać nie tylko przez rozwój zawodowy. Firma przygotowała bonusy lojalnościowe i atrakcyjną ofertę bonusów. Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece w Veritas Opieka: Oferty pracy w opiece Niemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *