Jak zorganizować służbową podróż do Poznania?

Poznań to jeden z najważniejszych ośrodków biznesów w Polsce. Dobrze zorganizowana podróż służbowa do stolicy Wielkopolski z pewnością pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy, która wydelegowała swojego pracownika.

Dobry plan to podstawa

Bez profesjonalnie opracowanego planu nie ma mowy o dobrze zorganizowanym wyjeździe służbowym. Plan należy przygotować na podstawie informacji dotyczących warunków, jakie dana podróż powinna spełnić. Za punkt wyjściowy uznać można umówione godziny spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji. Na wyznaczone miejsce trzeba dotrzeć na czas, niemniej lepiej brać poprawkę na ewentualne korki czy inne nieprzewidziane trudności. Z tego względu hotel powinien się znajdować dość blisko – to ułatwi sprawę. Ważne jest również to, aby hotel serwował śniadania o wczesnej porze oraz zapewniał dostęp do internetu. Ponadto warto zadbać o jeszcze jeden istotny aspekt, a mianowicie o miejsce parkingowe, np. na parkingu płatnym. Poznań pod tym względem obsługiwany jest m.in. przez firmę Interparking Polska oferującą miejsca na podziemnym parkingu w centrum miasta, na placu Wolności. Stosownej rezerwacji można dokonać online.

Przygotowanie materiałów

Przed podróżą koniecznie trzeba poświęcić czas na przygotowanie materiałów dla biznesowych partnerów. Ma to niebagatelne znaczenie nie tylko w przypadku spotkań o szkoleniowym charakterze. Warto zadbać o to, aby klienci otrzymali informacje na temat działalności firmy i świadczonej przez nią usług w atrakcyjnej formie, np. broszury. Z takich materiałów o wiele łatwiej jest skorzystać niż z naprędce robionych odręcznie notatek. Jeżeli na czas wyjazdu pracownik potrzebuje jakichś dokumentów, należy się tym zająć ze stosownym wyprzedzeniem.

Komu zlecić organizację podróży służbowej do Poznania?

Wiele firm organizacją wyjazdów służbowych zajmuje się we własnym zakresie. Istnieje też opcja polegająca na wynajęciu zewnętrznej firmy specjalizującej się w takich przedsięwzięciach. Oba warianty trzeba porównać pod kątem konkretnych możliwości – nie tylko finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *