Jak znaleźć odpowiednie biuro na wynajem?

Założenie własnej firmy to dopiero pierwszy krok na drodze do sukcesu i niezależności finansowej. W późniejszym etapie liczy się przede wszystkim dobór odpowiedniej kadry i umiejscowienie swojej działalności w eleganckim i przestronnym biurze. Niestety większość młodych przedsiębiorców zmaga się często z problemem ograniczonych środków na samym początku rozwoju biznesu. Z tego względu nie zawsze mogą sobie pozwolić na zakup własnej przestrzeni lub tym bardziej stawianie budynku. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują biura do wynajęcia w przystępnej cenie oraz dogodnej lokalizacji. Jak znaleźć odpowiednie wnętrze? Zapraszamy do lektury.

Cierpliwość popłaca

Z wynajmem biura jest podobnie jak z wynajmem mieszkania. Największym błędem jest szukanie wymarzonej przestrzeni na szybko lub na ostatnią chwilę. Zawężamy sobie w ten sposób ilość dostępnych ofert i wybieramy nie zawsze rozsądne rozwiązania. Praca w lokalu, który nie spełnia podstawowych standardów, może być uciążliwa nie tylko dla Ciebie, ale przede wszystkim Twoich pracowników. Nie musimy dodawać, że takie miejsce będzie również kiepską wizytówką firmy. Poszukiwanie sprawdzonego biura wymaga niestety czasu. Z tego względu trzeba zabrać się do tego już na początku rozwoju naszej firmy. Na koniec warto zaznaczyć, że w przypadku wynajmu od osoby prywatnej, należy obejrzeć przestrzeń na żywo. To, co na zdjęciu wygląda zachęcająco, w rzeczywistości może być zupełnie inne. Decydując się natomiast na biura do wynajęcia od sprawdzonej firmy, ostatni punkt możemy odhaczyć.

Wygoda i komfort

Jeżeli weźmiesz pod uwagę, ile godzin Ty i Twoi pracownicy będziecie spędzać w biurze, refleksja przyjdzie natychmiast. Przestrzeń musi być wygodna i komfortowa. Najlepszym sposobem jest dokładne przeanalizowanie potrzeb. Do kluczowych kwestii należy: liczba pracowników, profil działalności (czy będziesz organizował spotkania z klientami), oraz lokalizacja.

Pierwszy wyżej wymieniony element jest najważniejszy. Od tego ile osób będzie znajdowało się w pomieszczeniu, zależy, czy będziesz potrzebował biura z open space, kuchnią i strefą wypoczynkową. Pamiętaj, że każdy pracownik powinien mieć swoją przestrzeń, w której będzie mógł odpocząć, zjeść posiłek i spokojnie pracować. W ten sposób nie tylko zwiększysz wydajność swojego zespołu, ale sprawisz, że każdy będzie chciał u Ciebie pracować. Niezwykle istotny jest również profil działalności. Jeżeli będziesz przeprowadzał w firmie spotkania z klientami, musisz zadbać o salę konferencyjną. Nie musi być to olbrzymie pomieszczenie, ale schludne i posiadające niezbędne wyposażenie w postaci stolika, krzeseł, tablicy oraz rzutnika.

Lokalizacja i cena

Decydując się na wynajem biura, należy wziąć pod uwagę kwestię lokalizacji. Warto postawić na miejsce, do którego dojazd nie będzie sprawiał trudności. Bardzo ważne jest również, aby w pobliżu znajdowały się najważniejsze punkty takie jak sklep, poczta, restauracja czy bank. Dzięki temu nie będziesz tracił czasu na załatwienie podstawowych spraw poza biurem.

Ostatnim kluczowym elementem, który należy dokładnie rozpatrzyć przed podpisaniem umowy o wynajem biura, jest cena. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która nie tylko oferuje dogodne i przestronne wnętrza, ale zapewnia podstawowe udogodnienia w postaci sieci internetu czy klimatyzacji oraz przedstawia klarowną umowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *