Jak wygląda praca w Holandii przez agencję?

Holandia jest krajem prawie 8 razy mniejszym niż Polska. Jednak to właśnie do tego państwa Polacy wyruszają w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. W obawie przed oszustwem wielu rodaków decyduje się na wyjazd zarobkowy przy pomocy agencji pracy. Jak wygląda praca w Holandii przez agencję? Jakie daje korzyści i kiedy warto się na nią zdecydować?

Załatwianie formalności

Po wysłaniu formularza rejestracyjnego agencja kontaktuje się z pracownikiem, aby zweryfikować jego dane. Podczas spotkania konsultant pyta kandydata o jego preferencje dotyczące stanowiska pracy, lokalizacji oraz terminu rozpoczęcia pracy. W niektórych przypadkach weryfikowana jest również znajomość języka obcego. Pracownik agencji bardzo dobrze wie, jak dobierać osoby na konkretne stanowisko i czego dany pracodawca oczekuje. Pozwala to uniknąć późniejszych rozczarowań.

Po akceptacji kandydatury można zacząć przygotowywać się do wyjazdu. Na szczęście pracownik nie musi wszystkiego sam organizować, ponieważ pomoże mu w tym agencja pośrednictwa. Przede wszystkim zaoferuje mu wsparcie w znalezieniu przewoźnika i zakwaterowanie nieopodal miejsca pracy. Pomoże również w kwestii ubezpieczenia zdrowotnego, które jest obowiązkowe dla wszystkich osób mieszkających i pracujących w tym kraju. Dla pracownika, szczególnie takiego, który wyjeżdża po raz pierwszy, jest to znaczne ułatwienie. Może on również liczyć na to, że przedstawiciel agencji chętnie podpowie, co zabrać na taki na wyjazd i czego może się wymagać od pracy w Holandii.

Agencja pośrednictwa pracy dla wygody i bezpieczeństwa

Przygotowania do wyjazdu mogą być naprawdę stresujące, więc pomoc ze strony agencji jest bardzo istotna. Ważne jest również to, że przez cały proces rekrutacji i po nim, agencja nie zostawia zatrudnionego pracownika samemu sobie. Wyjeżdżając do obcego kraju, nie można mieć pewności, że wszystko zawsze będzie szło gładko. W takiej sytuacji agencja ponownie staje na wysokości zadania, ponieważ oferuje wsparcie polskiego koordynatora w Holandii. W razie awaryjnej sytuacji, gdy będzie potrzebna choćby pomoc lekarska lub pojawią się jakieś problemy z zakwaterowaniem, to koordynator zatrudniony przez agencję będzie starał się w miarę możliwości pomóc.

Wsparcie koordynatora

Takie działanie pozwala poczuć się pracownikowi bezpiecznie i łatwiej jest mu odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Należy również zaznaczyć, że często koordynator pomaga zorganizować transport na terenie Holandii, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Decydując się na zatrudnienie w Holandii, warto rozważyć wyjazd właśnie z agencją pracy, ponieważ dla pracownika jest to solidne udogodnienie. Natomiast dzięki wsparciu koordynatora podczas ewentualnych problemów zawsze otrzyma się potrzebną pomoc, nie tylko w wyborze najatrakcyjniejszej oferty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *