Jak wybrać dobrego native speakera do nauki angielskiego przez Skype’a?

Nauka języka angielskiego przez Skype’a zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, ta metoda pozwala na naukę języka bez wychodzenia z domu, o godzinie, która najbardziej Ci odpowiada. Jednak to nie wszystkie zalety tego sposobu nauki angielskiego. Tylko jak wybrać dobrego native speakera?

Dobry native speaker do nauki angielskiego przez Skype’a

Relacja z nauczycielem ma zaskakująco duże znaczenie jeśli chodzi o naukę angielskiego przez Skype. Przede wszystkim powinieneś umieć dobrze się z nim porozumieć, bo nawet najlepsza nauka pójdzie w las jeśli nie dogadasz się z nauczycielem. Musisz uwzględnić pochodzenie lektora, jego akcent, ojczysty język. Ucząc się angielskiego przez Skype’a możesz wybierać spośród native speakerów z całego świata, nie tylko z Polski. Oczywiście weź pod uwagę, że z rdzennym Anglikiem możesz się nie porozumieć jeśli Twój angielski jest naprawde słaby. Wiedz też, że język brytyjski będzie się różnił od amerykańskiego, dlatego na swojego nauczyciela najlepiej wybierz Brytyjczyka, a nie Amerykanina.

Jak sprawdzić kompetencje native speakera?

Dobrym pomysłem może okazać się lekcja próbna. To ona pokaże Ci nad czym powinieneś pracować ucząc sie angielskiego przez skype’a. Lektorzy zazwyczaj są elastyczni i dostosowują formę ćwiczeń i zakres materiału do klienta. Oglądając profile native speakerów możesz trafić na opisy metod jakie stosują i znaleźć odpowiednie dla siebie. Aby dobrze wybrać nauczyciela powinieneś sprawdzić jego doświadczenie dydaktyczne i kompetencje. Oprócz doskonałego posługiwania się językiem angielskim, lektor powinien mieć jeszcze ukończony kurs pedagogiczny. I oczywiście bardzo ważne są referencje. Opinie osób, które korzystały z lekcji z danym nauczycielem nie są tu bez znaczenia. To oczywiście nie oznacza, że osoba, która nie posiada certyfikatów i dyplomów nie będzie w stanie nauczyć Cię angielskiego przez Skype’a.

Na co zwrócić uwagę szukając lektora do nauki angielskiego przez Skype’a?

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z językiem angielskim nie porywaj się z motyką na słońce. Co z tego, że wybierzesz lektora o dużych kompetencjach i z licznymi certyfikatami jeśli nie będziesz w stanie sprostać poziomowi konwersacji? Dlatego najpierw możesz postawić na studenta chętnego do nauki angielskiego przez Skype’a. Kiedy jednak szukasz osoby do nauki angielskiego specjalistycznego, wtedy poszukaj nauczyciela o świetnych opiniach i doskonałych kompetencjach.

Cechy dobrego native speakera

Każdy kto ma chęć nauczania języka angielskiego (i jest on jego językiem ojczystym) może zostać native speakerem. Niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzi powinien bezbłędnie mówić oraz pisać w języku angielskim. Lektor angielskiego musi więc posiadać kompetencje do wykonywania zawodu, ale także musi mieć swoją pasję. Naturalnie native speaker powinien być osobą wykształcona i posiadająca certyfikaty potwierdzające jego umiejętności. Ale także taka, która jest komunikatywna i potrafi dostosować lekcje do wymagań osoby uczącej się.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype’a z native speakerem?

Native speaker pomoże Ci przełamać barierę językową. Sama nauka angielskiego przez Skype’a jest już wystarczająca, by zmusić Cię do używania języka (nawet jeśli go kaleczysz). Regularna konwersacja sprawi, że Twoje wypowiedzi nabiorą płynności. Dzięki temu możesz nauczyć się akcentu, co znacznie poprawi efektywność twojego wypowiadania się po angielsku. Native speakerzy posiadają o wiele więcej charyzmy niż polscy lektorzy. Na pewno działa to motywująco na osoby, które uczą się angielskiego przez Skype’a, ponieważ lekcje rozbudzają chęć poznania obcej kultury, a mogą nawet przyczynić się do tego, że klient zechce odbyć podróż do Anglii.

Skorzystaj z usług szkoły https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *