Jak mądrze zagospodarować swój magazyn self storage?

Z magazynów typu self storage korzystają zarówno początkujący przedsiębiorcy, jak i bardziej doświadczeni właściciele firm, a także osoby prywatne. Jedną z największych zalet rozwiązania tego typu jest samoobsługa, dzięki której każdy użytkownik ma swobodny dostęp do swoich rzeczy. Przechowalnia to idealne miejsce do wynajmu krótko- i długoterminowego. Jaki jest najlepszy sposób na zagospodarowanie przestrzeni w magazynach?

Planowanie przede wszystkim

Powierzchnie magazynowe są wykorzystywane w różny sposób. Niejednokrotnie przechowuje się w nich meble, urządzenia, a także artykuły gospodarstwa domowego. Ponadto, magazyn self storage jest często używany przez osoby, które zajmują się sprzedażą internetową. Przechowalnia oferuje zarówno niewielkie, jak i duże magazyny, jednak w każdym przypadku warto je odpowiednio zagospodarować. Jak zrobić to najlepiej?

  1. Przed wynajęciem magazynu należy dokładnie określić liczbę i wielkość przedmiotów, które będziemy w nim przechowywać. Ponadto, warto zaplanować możliwość wykorzystania powierzchni w przyszłości. Jeżeli wiemy, że liczba rzeczy w magazynie będzie systematycznie rosła, dobrym pomysłem jest wynajęcie większego pomieszczenia, aby uniknąć problematycznej przeprowadzki.
  2. Magazyn musi być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego powinien charakteryzować się łatwym dostępem do wszystkich przechowywanych przedmiotów.
  3. Niewielkie przedmioty powinny być zgrupowane np. w kartonach lub pudełkach. W przypadku ustawiania ich jeden na drugim należy pamiętać, że najcięższe muszą znajdować się na samym dole. To samo tyczy się wielkości. Za podstawę powinny służyć największe pudła, natomiast najmniejsze muszą znajdować się na samej górze.
  4. Kolejnym przydatnym pomysłem jest dokładne opisywanie kartonów. Ważne, aby opisać karton lub pudełko z każdej strony, ponieważ w sytuacji gdy będziemy je przekładać, tekst może być niewidoczny.
  5. W przypadku gdy liczba przedmiotów w magazynie jest bardzo duża, dobrym pomysłem jest stworzenie listy opisującej położenie wybranych przedmiotów. Takie rozwiązanie znacząco ogranicza czas potrzebny na znalezienie konkretnej rzeczy.

Praktycznie w każdym magazynie są przedmioty, których używa się często, sporadycznie lub wcale. Te pierwsze powinny znajdować się blisko wejścia, w łatwo dostępnym miejscu. Z kolei przedmioty, których praktycznie nie używamy, mogą zostać umieszczone na końcu magazynu.

Przechowalnia – co jeszcze warto wiedzieć?

Wynajem magazynu typu self storage to świetna alternatywa dla budowania własnego budynku, która pozwala m.in. znacząco ograniczyć wydatki finansowe. Ponadto, w razie potrzeby powierzchnia magazynowa może być wynajęta nawet na krótki okres. Co więcej, wybrane firmy pomagają w transporcie przedmiotów do wynajętego magazynu, który charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, więc nie musimy martwić się o nasze rzeczy. Kolejnym atutem self storage jest pełna gotowość boxów, do których możemy szybko przewieźć swoje wyposażenie, np. w sytuacjach awaryjnych. Ponadto, przedsiębiorcy i osoby prywatne cenią również elastyczność, dzięki której mogą dopasować warunki umowy wynajmu do swoich potrzeb i preferencji. Ważne aby w magazynie była stabilna temperatura, które nie wpływa negatywnie na przechowywane przedmioty. Niejednokrotnie wynajem boxa trwa bardzo długo, dlatego podczas wybierania konkretnego magazynu należy zwrócić na to szczególną uwagę, aby jak najlepiej zabezpieczyć swój ekwipunek.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy CUBEM – self storage, biura na wynajem i coworking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *