Jak działa lombard internetowy?

„Lombard internetowy? A cóż to za wynalazek?” – być może przemknęło Ci przez myśl, gdy wpadł Ci w oko tytuł tego tekstu. Spieszymy więc z odpowiedzią: to innowacyjna usługa, która całkowicie zmienia koncepcję lombardu. Na czym polega, dla kogo jest przeznaczona i dlaczego warto z niej skorzystać? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Jak działa lombard stacjonarny?

Lombard to miejsce, w którym można szybko i bezproblemowo spieniężyć kosztowności lub uzyskać tzw. pożyczkę lombardową, udzielaną pod zastaw cennych przedmiotów. W obu przypadkach gotówkę zazwyczaj dostaje się od ręki. Zabezpieczeniem pożyczki lombardowej stają się zastawione przedmioty – jeśli nie spłaci się jej w wyznaczonym terminie (zazwyczaj 30 dni), kosztowności przechodzą na własność lombardu. Aby uzyskać tego typu wsparcie finansowe, nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach czy innych zobowiązaniach kredytowych, wystarczy wykazać ukończenie 18 lat. Z usług lombardów najczęściej korzystają więc osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, ale które – z różnych powodów – nie mogą zwrócić się po pomoc do banku czy firmy pożyczkowej.

Niekwestionowana zaleta pożyczki lombardowej to łatwość jej uzyskania. Może się o nią starać każdy, kto ma do zaoferowania jakąś kosztowną rzecz, niezależnie od tego, ile zarabia i czy ma już na koncie inne zobowiązania kredytowe. O ile jednak wniosek o pożyczkę w parabanku można zgłosić telefonicznie lub internetowo, o tyle do lombardu trzeba pofatygować się osobiście. Tę małą niedogodność eliminuje… internetowy lombard!

Mooney.pl – internetowa rewolucja

Mooney.pl to ogólnopolski, pierwszy na rynku lombard internetowy. Nie jest lombardem prowadzącym swoją działalność za pośrednictwem strony w sieci, ale nowoczesnym serwisem, który funkcjonuje w całości i wyłącznie online. Proponuje swoim klientom dwa rodzaje usług. Pierwszy to skup, w ramach którego można sprzedać cenne (i zbędne) przedmioty. Drugi – skup z odkupem, będący alternatywą dla pożyczki lombardowej. Korzystając z tej usługi, sprzedaje się kosztowności, ale z zachowaniem prawa do ich odkupu po upływie wyznaczonego terminu 30, 60 lub 90 dni. Tak, jak w przypadku klasycznego lombardu, jeśli nie odkupi się „zastawionych” przedmiotów, bez dodatkowych kosztów przechodzą one na własność Mooney.pl.

Lombard internetowy – w 4 krokach do gotówki na Twoim koncie

No dobrze, a jak to wszystko działa? Cała procedura jest niezwykle prosta i nie będzie wymagała od Ciebie niemal żadnego wysiłku.

  1. Pierwszy krok to wypełnienie formularza dostępnego na stronie mooney.pl. Określasz w nim, jakie przedmioty chcesz sprzedać albo „zastawić”, krótko je opisując i załączając kilka zdjęć. Formularz jest krótki i tak skonstruowany, aby pomóc Ci przygotować opis. Co ważne – nie podajesz w nim żadnych wrażliwych danych, takich jak imię i nazwisko czy adres, a jedynie dane kontaktowe: e-mail i numer telefonu.
  2. Na podstawie opisu i zdjęć rzeczoznawca Mooney.pl, wyspecjalizowany w danej dziedzinie, wycenia wartość przedmiotów i przedstawia Ci indywidualną ofertę – najczęściej jest to 80–90% wartości rynkowej przedmiotu. Oczywiście możesz spróbować negocjować stawkę.
  3. Kolejny krok, po akceptacji oferty, to przygotowanie przedmiotów do wysyłki. W ramach jednej transakcji możesz spieniężyć kilka rzeczy, nawet z różnych kategorii – w takiej sytuacji wszystkie pakujesz do jednej paczki. Odbiera ją od Ciebie zamówiony i opłacony przez Mooney kurier.
  4. Po otrzymaniu przesyłki i zweryfikowaniu jej zawartości zespół Mooney.pl adresuje do Ciebie przelew bankowy z zapłatą. W zależności od banku i od tego, o której zostanie zaksięgowany, cała transakcja może się zamknąć zaledwie w 2 dniach roboczych.

Jeśli wybrałeś opcję skupu z odkupem, pozostaje jeszcze krok 4,5.: po upływie terminu odkupujesz „zastawione” przedmioty – dostarczy Ci je kurier.

Szybko, wygodnie, bezpiecznie

Dlaczego warto korzystać z usług Mooney.pl? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze to szybki sposób na spieniężenie niepotrzebnych kosztowności – o wiele szybszy niż próby sprzedania ich na portalach aukcyjnych, takich jak Allegro albo OLX. Nie wiążą się z nim też żadne dodatkowe opłaty i prowizje, co w przypadku wymienionych serwisów nie jest takie oczywiste. Najczęściej aby cokolwiek na nich sprzedać, trzeba kilkukrotnie wykupić płatną promocję ogłoszenia.

Po drugie korzystanie z Mooney.pl jest po prostu wygodne, i to na każdym etapie transakcji. Nie trzeba się gimnastykować, aby jak najkorzystniej opisać przedmioty, tracić czasu na odpisywanie na pytania potencjalnych kupców czy odbierać od nich niezliczonych telefonów. Nie musisz też martwić się wysyłką ani nigdzie jeździć, aby podpisać czy odebrać coś osobiście. Wystarczy wypełnić formularz, zaakceptować wycenę rzeczoznawcy i przygotować przedmioty do wysyłki.

Po trzecie – to nic nie kosztuje. Nie płacisz ani za wycenę, ani za transport, ani za odesłanie rzeczy po spłaceniu kwoty odkupu.

Po czwarte, choć nie mniej ważne, korzystanie z usług Mooney.pl jest dyskretne i bezpieczne. Całość transakcji zabezpiecza umowa chroniąca konsumenta, a wszystkie jej etapy można na bieżąco śledzić w panelu klienta. Rzeczy „zastawione” w ramach skupu z odkupem przechowywane są w ubezpieczonym i monitorowanym magazynie.

Więc jak? Zainteresowany? Wejdź na mooney.pl i sprawdź, ile możesz zyskać!

Źródło zdjęć: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *