Inwestowanie w nieruchomości komercyjne

Każdy, kto chce pomnażać swój kapitał powinien myśleć o inwestowaniu środków w opłacalny sposób. Wśród wielu możliwości, które mamy obecnie coraz większą popularnością cieszą się nieruchomości.

Nie ma w tym nic dziwnego – jest to pewny sposób inwestycji, który przynosi zadowalające zyski. Wśród nieruchomości, które cieszą się największym zainteresowaniem warto wymienić obiekty komercyjne. Czym są i dlaczego warto w nie inwestować? Przekonajmy się.

Czym są nieruchomości komercyjne?

Nieruchomości komercyjne, to obiekty, które nie są przeznaczone do zamieszkania a prowadzenia w nich działalności handlowej lub usługowej. Są to więc różnego rodzaju sklepy, biura, lokale i przestrzenie użytkowe. Do nieruchomości komercyjnych zaliczamy również magazyny, parkingi oraz wszelkie obiekty, które mogą służyć prowadzeniu działalności gospodarczej. Inwestorzy zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi mogą wybierać pomiędzy zakupem całych budynków lub też pojedynczych lokali. Dzięki temu każdy może znaleźć rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb oraz możliwości finansowych.

Od czego zależy powodzenie inwestycji?

Na wpływ powodzenia inwestycji wpływ ma wiele czynników. Kluczowa jest oczywiście lokalizacja. Obiekty, które znajdują się w centrach miast są atrakcyjne dla najemców, ponieważ zwiększają ich szansę na zdobycie klientów. W takim przypadku możemy liczyć na wyższe ceny wynajmu a co za tym idzie również większe zyski. Poza lokalizacją na cenę najmu nieruchomości komercyjnej wpływ ma również infrastruktura wokół obiektu, jego wiek, wyposażenie i wielkość. Nie bez znaczenia jest również kondycja biznesu w danej miejscowości.

Na co możemy liczyć?

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne przynosić może spore zyski. Jeśli uda nam się znaleźć dobry obiekt cieszący się zainteresowaniem przedsiębiorców możemy liczyć na stopę zwrotu, która wynosić może nawet 6% w skali roku. Jest to więc inwestycja opłacalna, która szybko zwraca się i przynosi zyski. Tym bardziej, że większość najemców podpisuje długoterminowe umowy, które dają nam pewność stałości wpływów.

Nowe czy już istniejące obiekty?

To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Nowe obiekty cieszą się sporym zainteresowaniem najemców, dzięki czemu ich znalezienie nie stanowi obiektu. Z drugiej zaś strony, zakup istniejącego już obiektu, w którym działają przedsiębiorcy dają nam gwarancję uzyskiwania wpływów z najmu już od momentu zakupu – większość z nich ma bowiem podpisane długoterminowe umowy, których nie chcą wypowiadać po zmianie właściciela obiektu.

Podsumowując, inwestowanie w nieruchomości komercyjne może przynieść wiele korzyści. Warto jednak pamiętać, że jest to rynek niezwykle dynamicznie się zmieniający. Dlatego też osoby, które nie mają doświadczenia w jego analizowaniu powinny zdecydować się na współpracę z ekspertami, którzy ocenią dla nich opłacalność danej inwestycji. Znaleźć możemy ich między innymi w firmie Social.estate, która specjalizuje się w wyszukiwaniu idealnych obiektów do inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *