Gdzie kupić iPhone X?

Nadal jednym z najczęściej kupowanych smartfonów Apple’a jest iPhone X, pomimo iż wycofano go ze sprzedaży na oficjalnej stronie Apple. Według statystyk wciąż pod względem ilości zakupowanych egzemplarzy prześciga go iPhone 7, który nadal na stronie Apple widnieje, choć jest najstarszą obecnie będącą tam wersją iPhone’a.

Bez dwóch zdań iPhone 7 oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, jednak nie da się również ukryć, że to iPhone X jest szczytem obecnej technologii. Furorę zrobiła między innymi nowa funkcja Face ID zaprezentowana szerszej publiczności właśnie w iPhonie X. Dziesiątka ma też świetny aparat, rewelacyjny wyświetlacz LED-owy Retina, jest ładowany bezprzewodowo i wodoodporny na głębokości 1 metra, nie wspominając już o szybkim procesorze i wydajnej baterii. Nic więc dziwnego, że ludzie nadal chcą go kupować.

Strony resellerskie

iPhone X jest dostępny nadal na stronach resellerskich w dwóch wersjach pojemnościowych: 64 GB i 256 GB oraz w dwóch kolorach: srebrnym i szarym. Ceny iPhone’a X o pojemności 64 GB wahają się od 3500 złotych do 5000 złotych. Natomiast ceny iPhone’a X o pojemności 256 GB wynoszą od 4100 złotych do 6000 złotych. Oczywiście wszystkim zależy na tym, aby kupić sprzęt jak najtaniej. Warto jednak przy wyborze nie kierować się wyłącznie ceną, ale także innymi usługami, które oferuje strona resellerska. Chodzi tutaj na przykład o dodatkową gwarancję, możliwość zakupu na raty lub w ramach leasingu czy o darmową wysyłkę.

Tak na przykład według Ceneo.pl najtaniej iPhone’a X (64 GB) w cenie 3549 złotych, ale tylko z 12-miesięczną gwarancją. Natomiast oficjalny Premium Reseller Apple z autoryzowanym serwisem Apple oferuje tego samego iPhone’a za 4199 złotych, ale w ramach 24-miesięcznej gwarancji co jest znaczącą korzyścią. Jeśli chcemy mieć zawsze gwarancje jakości, obsługi i samego produktu, to zdecydowanie lepiej wybrać punkt autoryzowany.

Dziesiątka z abonamentem

Obecnie iPhone’a X nie można już kupić u żadnego operatora sieci komórkowej. Być może sytuacja ta się zmieni, kiedy i jeśli Apple przywróci ostatecznie iPhone’a X do łask. Choć, patrząc na sprawę obiektywnie, za telefony z abonamentem bardzo często się przepłaca. Nie jest to na pewno najtańsza opcja, pomimo że dla niektórych może być wygodna.

Dziesiątka za granicą

Jakiś czas temu bardziej opłacało się kupić iPhone’a X w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj jednak ceny te są porównywalne, a nawet w Polsce można znaleźć go taniej. Natomiast w Stanach Zjednoczonych sprzedawany jest od 550 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki wynosi niewiele ponad 2000 złotych. Jeśli więc mamy możliwość skorzystania z zakupów w USA, zdecydowanie opłaca się tam poszukać iPhone’a dla siebie. To aż 1500 złotych różnicy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *