Drukarki dla firm – przenośne drukarki etykiet

Prowadzenie firmy bez sprzętu komputerowego nie jest dzisiaj możliwe. Wielu przedsiębiorców korzysta z programów, które ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem. Komputery służą również do prowadzenia korespondencji e-mailowej z klientami, kontrahentami, urzędami i instytucjami. To za ich pośrednictwem odbywa się sprzedaż internetowa. Oczywiście poza komputerami w biurach wykorzystuje się urządzenia innego typu. Szczególne miejsce zajmują wśród nich drukarki. Jeśli chodzi o drukarki dla firm, w tej grupie znajdują się zarówno stacjonarne urządzenia służące do wydruku dokumentów w standardowych formatach, jak i drukarki etykiet i kodów kreskowych, które są niezbędne podczas znakowania produktów.

Drukarki etykiet i kodów kreskowych

Niezbędnym elementem współczesnego handlu jest automatyczna identyfikacja produktów, która możliwa jest dzięki kodom kreskowym oraz urządzeniom do ich odczytu. Kody kreskowe mogą być nadrukowane bezpośrednio na opakowaniu (np. na aluminiowej puszce lub plastikowym kubku), albo na papierowej etykiecie, którą następnie nanosi się na produkt. Do wydruku etykiet służą specjalne drukarki, za pomocą których pozyskuje się oznaczenia zgodne z powszechnie obowiązującymi normami. Funkcjonalne drukarki dla firm (szeroki wybór profesjonalnych urządzeń znajdziesz tutaj) pozwalają również na projektowanie etykiet.

Najpopularniejsze drukarki dla firm

Drukarki etykiet i kodów kreskowych można podzielić na kilka kategorii. Najbardziej wydajne i wytrzymałe są urządzenia określane mianem drukarek przemysłowych, a zaraz za nimi drukarki półprzemysłowe. Urządzenia te służą do drukowania dużych nakładów etykiet, niekiedy w naprawdę trudnych warunkach pracy. Kolejną kategorię stanowią biurkowe drukarki dla firm, które wykorzystywane są w wielu różnych branżach, m.in. w transporcie, logistyce, magazynach, ale także w muzeach, kinach czy teatrach, rozmaitych archiwach i laboratoriach. Następne w kolejności są przenośne drukarki etykiet, czyli niewielkie urządzenia, które szczególnie chętnie wykorzystuje się w terenie.

Przenośne drukarki etykiet – zastosowania

Drukarki mobilne wykorzystywane są m.in. w sklepach i magazynach o dużej powierzchni, ale także w mobilnych punktach handlowych oraz podczas imprez plenerowych, na które można wejść wyłącznie wykupując wejściówkę. Dzięki tym niewielkim urządzeniom możliwy jest wydruk nie tylko oznaczeń dla produktów, ale także kuponów, biletów czy paragonów. Można je swobodnie przenosić i wykorzystywać w dowolnym miejscu pracy. Przenośne drukarki są również niezastąpionym narzędziem w rękach pracowników terenowych. Korzystają z nich osoby zatrudnione w gazowni, elektrowni czy na płatnych parkingach. Oczywiście w tej sytuacji ważne jest, by urządzenie miało niską wagę i niewielkie rozmiary, w przeciwnym razie korzystanie z niego nie będzie komfortowe. Bardzo istotna jest również żywotność baterii oraz trwałość obudowy, ponieważ ryzyko upadku jest w tym wypadku wyższe, aniżeli w przypadku urządzeń stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *