Druk kart świątecznych

W dzisiejszych czasach tradycja wysyłania papierowych kart i kartek świątecznych zanika – życzenia z czasem zaczęto składać telefonicznie, mailowo czy przez komunikatory internetowe. Niektórzy wciąż jednak podtrzymują ten przyjemny zwyczaj. Gotowe kartki można kupić, jednak wielu osobom sprawia frajdę wykonanie ich samodzielnie. Otrzymanie kartki, w którą ktoś zainwestował swój czas i wysiłek, jest również niewątpliwą radością dla adresata.

Jak wykonać kartkę samemu?

Do wykonania prostej kartki świątecznej będziesz potrzebować na pewno kolorowego kartonu, a także ozdobnych dodatków. Może to być filc w różnych kolorach – zielonym, żółtym, niebieskim, różowym – a także: tasiemki, sznurki, cekiny, brokat, gotowe oczka czy zasuszone rośliny. W sklepach papierniczych lub DIY możesz kupić także kolorowy papier i specjalne dziurkacze wycinające określone wzory.

Oczywiście do wykonania kartki konieczny będzie również klej, linijka oraz nożyczki i nożyk do tapet. Do wykonania napisów i wpisania życzeń przydać się mogą flamastry czy cienkopisy, tekst możesz również wydrukować i nakleić.

Kartka świąteczna krok po kroku

Pierwszym krokiem jest wycięcie kartki z kartonu czy sztywnego papieru. Musisz podjąć decyzję, czy Twoja kartka ma być składana czy pojedyncza. Jeśli chcesz wykonać kartkę składaną – wytnij większy prostokąt i zegnij go w pół. Z kolorowego filcu wytnij nożyczkami główny element Twojej kartki – możesz go wcześniej naszkicować ołówkiem. Co może zdobić Twoją kartkę? To tylko Twoja decyzja. Każdy z elementów powinien być łatwy do wycięcia, a jeśli masz z tym problem – gotowe szablony znajdziesz w Internecie. Na górze i dole arkusza możesz przykleić kolorową tasiemkę, a kartkę uzupełnić życzeniami, po czym przewiązać ozdobnym sznurkiem – i gotowe!

Kartka świąteczna krok po kroku

Karty świąteczne w biznesie – dla klientów i kontrahentów

Kartki świąteczne można wysyłać nie tylko do rodziny i przyjaciół. Zwyczaj ten bardzo dobrze sprawdzi się też w biznesie – pomoże podtrzymywać przyjacielską relację z klientami i kontrahentami. Jeśli posiadasz podstawowe umiejętności obsługi programów graficznych, możesz zaprojektować kartę świąteczną dla swoich kontrahentów samodzielnie i zlecić do wydruku profesjonalnej drukarni, np. internetowej takiej jak JKB Print Drukarnia cyfrowa, offsetowa i wielkoformatowa. Drukarnia JKB Print wykona druk kart świątecznych we wszystkich najbardziej popularnych rozmiarach i na takim papierze, jaki będzie Ci się najbardziej podobał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *