Doradztwo zawodowe – co to takiego?

Doradztwo zawodowe nie jest jeszcze rozpowszechnioną formą poszukiwania pracy, tymczasem korzystanie z tego rozwiązania przynosi szereg korzyści. Do kogo kierowana jest usługa poradnictwa zawodowego? Co można zyskać, udając się na spotkanie z doradcą zawodowym?

Doradztwo zawodowe – co to jest?

Głównym celem poradnictwa zawodowego jest udzielenie pomocy i wsparcia w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej czy kariery. Poradnictwo zawodowe kierowane jest do różnych grup osób: począwszy od maturzystów i absolwentów uczelni wyższych, kończąc na osobach, które już mają za sobą swoje pierwsze kroki zawodowe, ale od dłuższego czasu czują się wypalone. Z poradnictwa zawodowego mogą skorzystać także ci, którzy poszukują pracy, jednak mimo starań okazuje się to bezskuteczne. W takim przypadku doradca zawodowy pomoże w ustaleniu, jakie kompetencje wymagają rozwinięcia, aby ruszyć z miejsca.

Kiedy warto skorzystać ze spotkania z doradcą zawodowym?

  • aktywnie szukasz pracy, jednak od długiego czasu nie udało Ci się jej zdobyć
  • nie jesteś pewien, jaką ścieżkę zawodową wybrać, a jesteś w trakcie procesu edukacyjnego
  • czujesz się wypalony zawodowo, ale nie wiesz, jak zmienić swoją ścieżkę kariery
  • chcesz rozwinąć swoje kompetencje i zwiększyć atrakcyjność na rynku pracy
  • nie przepadasz za swoją obecną pracą, jednak trudno Ci wyobrazić się w innym zawodzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł: https://cplwowska.pl/wsparcie-i-pomoc-specjalistyczna/rozwoj-osobisty-i-zawodowy/doradztwo-zawodowe/

Spotkanie z doradcą zawodowym – czego się spodziewać?

Każde spotkanie z doradcą zawodowym przebiega w odrobinę inny sposób, ponieważ specjalista dostosowuje narzędzia, jakimi dysponuje, do naszych kompetencji i miejsca na rynku pracy. Inaczej będzie przebiegać diagnostyka kompetencji i umiejętności osoby będącej w procesie edukacyjnym, a inaczej u kogoś, kto ma już kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe.

Spotkanie z doradcą obejmuje jednak wywiad, swobodną rozmowę, jak i testy, ustalające nasze predyspozycje. Doradca może pomóc w napisaniu listu motywacyjnego i CV. Jedną z cieszących się wyjątkową popularnością możliwości jest odegranie rozmowy kwalifikacyjnej w bezpiecznych warunkach zamkniętego gabinetu doradcy.

Gdzie udać się po poradę zawodową?

Doradztwo zawodowe prowadzone jest w renomowanych ośrodkach terapeutycznych i psychologicznych, takich jak www.cplwowska.pl. Decydując się na wizytę w takiej placówce mamy pewność, że wybieramy profesjonalne podejście i oddajemy się w ręce osoby o bardzo rozbudowanym doświadczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *