Dlaczego warto organizować rodzinne imprezy firmowe?

Imprezy przygotowane z myślą o dzieciakach, są na pewno ogromnym wydarzeniem. Dzieci uwielbiają zabawę, aktywność, spotkania w gronie rówieśników. Można mieć pewność, że wydarzenie na długo zapisze się w pamięci uczestników. Warto jednak z bliska przyjrzeć się korzyściom, jakie wynikają z realizacji imprez dla dzieci. Imprezy dla najmłodszych mogą być organizowane z przeróżnych okazji. Urodziny, pikniki tematyczne, imprezy plenerowe. Jest multum możliwości, w zależności od wydarzenia, tematyki, posiadanego budżetu, czy choćby ilości osób, zapraszany na konkretną imprezę. Co gwarantuje prawidłowo przygotowana i przeprowadzona impreza dla dzieci?

Jak przygotować udaną imprezę dla dzieci? Najważniejsze zasady

Zanim poznamy korzyści wynikające z organizacji imprez dla dzieci, warto wiedzieć, jakich zasad należy się trzymać w trakcie przygotowania i ich realizacji:

 • Motyw przewodni, konwencja Każda impreza realizowana z myślą o dzieciach (i nie tylko), powinna mieć swój motyw przewodni, odpowiednią konwencję. Główny temat, wokół którego budowane są wszystkie elementy imprezy, nawet te najdrobniejsze. Piknik naukowy, festyn ekologiczny, a może bajkowe urodziny? Brak motywu przewodniego, tematu głównego, może sprawić, że impreza będzie nijaka i trudno o osiąganie jakichkolwiek korzyści.
 • Odpowiednie czas i miejsce Należy starannie znaleźć idealny czas i miejsce do realizacji imprez dla dzieci. Dni wolne od szkoły, czy impreza plenerowa w letnich miesiącach. Miejsce organizacji imprezy jest ściśle powiązane z jej tematem przewodnim, ilością zaproszonych gości oraz atrakcjami, jakie chce się zapewnić.
 • Atrakcje dopasowane do potrzeb – Umiejętne dopasowanie atrakcji do tematyki i programu imprezy. Należy znaleźć złoty środek, tak aby nie okazało się, że zapewniono zbyt mało lub dużo atrakcji dla uczestników imprez dla dzieci.
 • Poczęstunek – Jeden z ważniejszych elementów każdej imprezy. Nawet w trakcie krótkich festynów, spotkań w plenerze, nie powinno zapominać się o przygotowaniu odpowiedniego jedzenia i picia.
 • Realny program imprezyi jego sprawna realizacja – Należy opracować plan imprezy, który będzie realny do realizacji. Nie ma co przesadzać z atrakcjami, kolejnymi punktami do zrealizowania, a tym samym ich maksymalnego „upchnięcia” w niewielkich ramach czasowych. Oprócz określonych atrakcji warto dać uczestnikom czas wolny.
 • Angaż osób odpowiedzialnych za rozrywkę i bezpieczeństwo – Mowa o animatorach, konferansjerach czy hostessach. Osoby te będą dbały o prawidłową realizację programu, jak i również dobre samopoczucie wszystkich przybyłych gości.

Korzyści wynikające z imprez dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że dobra impreza dla dzieciaków, jest gwarancją licznych korzyści. Nie tylko tych natychmiastowych, w postaci zadowolenia wszystkich uczestników spotkania:

 • Zdobywanie umiejętności społecznych
  Warto, aby dzieci regularnie, w miarę możliwości, brały udział we wszelkiego rodzaju imprezach skierowanych do nich. Pozwala to im kształtować niezwykle ważne umiejętności społeczne. Żadne dziecko nie może być nastawione typowo egocentrycznie, wyłącznie na „ja”. Od najmłodszych lat warto je uczyć prawidłowego współżycia w grupie, umiejętności współpracy. Naturalnie, dzieci chodzą do przedszkoli, szkół, jednak w trakcie imprez, pikników, festynów, kształtowanie umiejętności społecznych odbywa się w inny sposób, również przydatny i pożądany.
 • Udana zabawa kluczem do wiedzy
  Coraz mniej imprez dla dzieci ogranicza się tylko i wyłącznie do samej rozrywki. Zabawa jest oczywiście najważniejsza. Jednak poprzez ciekawy temat przewodni, program i atrakcje, można pozytywnie pobudzać dzieci do kreatywnych zachowań, do poszerzania wiedzy. Atrakcyjne konkursy, warsztaty, eksperymenty naukowe, obcowanie z przyrodą, pozwala łączyć przyjemne z pożytecznym. Nie ma najmniejszych problemów, aby przez zabawę uczyć.
 • Nowe znajomości
  Każda impreza dla dzieci to ogromne możliwości nawiązywania nowych znajomości. To właśnie tutaj, w trakcie najróżniejszych zabaw, łatwiej zawiera się przyjaźnie. Dzieci nie mają z tym większych problemów, a klimat dobrze zorganizowanych imprez sprzyja temu znakomicie.
 • Integracja w ramach grupy
  Imprezy przygotowane dla pracowników i ich rodzi. Urodziny dla dzieci, festyny szkolne, przedszkolne, to znakomite miejsce do integracji, lepszego poznania się nie tylko dzieci. To idealne miejsce i czas na to, aby również rodzice bliżej między sobą się poznali. Ma to duże znaczenie szczególnie w przedszkolu czy szkole. Zintegrowana grupa rodziców będzie gwarantem owocnej współpracy w przyszłości.
 • Zadowolenie pracowników firm
  Organizując pikniki firmowe, na które zaproszenie otrzymują nie tylko pracownicy, ale i ich rodziny, to ogromna korzyść w przyszłym funkcjonowaniu firmy. Pracownicy czują się docenieni, są zadowoleni. Pozytywniej patrzą na swoją firmę, a co istotniejsze, przedsiębiorca organizujący regularnie tego typu imprezy, umiejętnie buduje wizerunek firmy pro rodzinnej.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem: https://www.swiatprzygod.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *