Dlaczego warto kupić ergonomiczny fotel biurowy do pracy przy biurku?

Podczas siedzenia przy biurku często bolą Cię plecy? W takim przypadku warto zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy, który poprawia komfort pracy w pozycji siedzącej.

Coraz więcej osób wykonuje dzisiaj swoje obowiązki w pozycji siedzącej – przy komputerze lub też przy innych stanowiskach, które wymagają ciągłego siedzenia. Taka pozycja nie jest jednak zdrowa dla organizmu człowieka i może powodować pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Właśnie dlatego stanowiska pracy powinno wyposażać się w takie fotele biurowe, które cechują się ergonomią. Czym dokładnie jest ergonomia i w jaki sposób można wybrać ergonomiczny fotel biurowy?

Ergonomia – podstawa zdrowej pracy przy biurku

Pod pojęciem „ergonomia” znajduje się nauka, której celem jest tworzenie warunków optymalnych do pracy – dopasowanych do pracownika oraz jego potrzeb. Ergonomiczne stanowisko pracy zmniejsza ryzyko pojawienia się urazów oraz chorób zawodowych u pracowników.

Przygotowanie ergonomicznego stanowiska pracy biurowej ma szczególne znaczenie, ponieważ stałe przebywanie w pozycji siedzącej może skutkować w wielu negatywnych konsekwencjach dla organizmu człowieka.

Efekty braku ergonomii w pracy biurowej:

 • bóle kręgosłupa
 • zwiększone ryzyko dyskopatii
 • dolegliwości bólowe mięśni i stawów
 • zespół cieśni nadgarstka
 • gorsza efektywność pracy
 • szybsze męczenie się
 • częste zwolnienia lekarskie pracowników

W związku z tym właściwa ergonomia pracy przy biurku powinna być istotna zarówno dla pracownika, jak również dla jego pracodawcy.

Jak przygotować ergonomiczne stanowisko pracy przy biurku?

Aby praca przy biurku była ergonomiczna, konieczne jest wyposażenie takiego stanowiska pracy w odpowiednie sprzęty. Wśród nich znajdują się przede wszystkim: blat albo biurko, a także fotel biurowy.

Skoncentrujmy się tutaj na jednym z elementów ergonomicznego stanowiska pracy przy biurku, a mianowicie na siedzisku. To właśnie ono w głównej mierze decyduje o komforcie pracy i to ono sprawia najwięcej trudności w wyborze.

Chociaż w sklepach znaleźć można pełną gamę foteli biurowych, to jednak nie każde z nich można określić mianem ergonomicznego. Aby fotele biurowe rzeczywiście wspierały bezpieczną pracę, muszą spełnić określone wymogi.

Charakterystyczne cechy ergonomicznego fotela biurowego:

 • wyprofilowane oparcie odpowiadające anatomicznej budowie kręgosłupa – z wcięciem w rejonie jego części lędźwiowej
 • możliwość płynnej regulacji wysokości siedziska
 • siedzisko o właściwej głębokości albo z regulacją głębokości
 • podłokietniki pozwalające na zmianę pozycji dla pełnego dopasowania
 • opcja dynamicznego siedzenia (tilt) – pozwala na odchylenie się do tyłu przy siedzeniu na fotelu
 • stabilna podstawa o pięciu ramionach z kółkami pasującymi do rodzaju nawierzchni
 • komfortowe materiały – tkaniny zapewniają większą wygodę użytkowania niż skóry naturalne i ekologiczne

Gdzie kupić ergonomiczny fotel biurowy?

Dzisiaj dobre fotele do pracy przy biurku można zamówić w wielu sklepach – także w tych działających w internecie.

Poszukujący sprawdzonych modeli powinni sprawdzić fotele biurowe w sklepie CentrumKrzesel.pl. To sklep internetowy z wieloletnim doświadczeniem, który zajmuje się sprzedażą wysokiej klasy siedzisk do biura i do domu.

Dostępne w asortymencie sklepu CentrumKrzesel.pl fotele biurowe to wyłącznie wysokiej klasy modele, które pozwalają na wygodną i zdrową pracę przy biurku. Szeroka gama wariantów pozwala na dopasowanie siedzisk indywidualnie do swoich potrzeb.

Sklep internetowy CentrumKrzesel.pl zapewnia także swoim klientom darmową wysyłkę oraz zwroty. Nawet jeśli okaże się, że zakupiony fotel biurowy nie spełni naszych wymagań, możemy dokonać jego zwrotu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *