Darmowe pożyczki – na czym to polega?

Jeżeli wcześniej pożyczałeś pieniądze od rodziny, z pewnością wiesz, że to dość uciążliwe – bardzo możliwe, że spotkałeś się z szeregiem zbędnych pytań. Czy wiesz, że środki możesz uzyskać w wygodny sposób, bez ponoszenia dodatkowych kosztów? Dowiedz się, czym są darmowe pożyczki i gdzie możesz złożyć wniosek o taki produkt.

Darmowe pożyczki – na czym to polega?

Od kilkunastu lat na polskim rynku dostępne są darmowe pożyczki. Produkty te w swojej ofercie ma większość firm pożyczkowych. Klienci zainteresowani złożeniem wniosku o przyznanie takiej pożyczki, muszą wykonać jedynie kilka czynności:

  • złożyć wniosek przez internet – wnioski są zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych pożyczkodawców,
  • potwierdzić swoje dane osobowe – temu służy tzw. przelew weryfikacyjny,
  • poczekać na decyzję firmy pożyczkowej – klient, któremu została przyznana darmowa pożyczka, otrzyma pieniądze na wskazany numer rachunku bankowego w ciągu kilku minut.

Jak sama nazwa wskazuje, dla darmowych pożyczek charakterystyczny jest brak dodatkowych kosztów. Jeżeli zdecydujesz się na ten produkt finansowy, nie zapłacisz ani za rozpatrzenie wniosku, ani nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat. W przypadku darmowych pożyczek klienci nie płacą też odsetek. Inaczej mówiąc, oddają dokładnie tyle, ile pożyczyli. Propozycja jest tak kusząca, że zastanawiasz się, gdzie jest haczyk?

Legalnie działające firmy pożyczkowe, które mają w ofercie darmowe pożyczki, należą do organizacji branżowej – Polskiego Związku Firm Pożyczkowych. Składając wniosek u jednego z tych pożyczkodawców, możesz być spokojny – jeżeli masz zdolność kredytową i dobrą historię kredytową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz potrzebne środki. Pamiętaj jednak, że na ich oddanie nie będziesz miał dużo czasu. Najczęściej darmowe pożyczki są udzielane na okres 30 dni.

Kto może otrzymać pożyczki online na raty?

Na rynku pożyczek pozabankowych jest duża konkurencja, dlatego też niektóre firmy pożyczkowe poszerzają swoją ofertę o pożyczki online na raty. Czym jest ten produkt finansowy i czym różni się od darmowych pożyczek?

Dla pożyczek online na raty charakterystyczny jest duży okres spłaty. W zależności od polityki prowadzonej przez firmę pożyczkową może on wynieść nawet kilkanaście miesięcy. To z kolei korzystnie przekłada się na wysokość maksymalnej kwoty, o jaką można się ubiegać. Przykładowo firma Solcredit proponuje klientom pożyczkę do 5000 zł, a Hapipożyczki aż 25 000 zł.

Z uwagi na wysokość kwoty, jaką można otrzymać, pożyczki online na raty to rozwiązanie dedykowane klientom potrzebującym środków na dłużej. Nie jest to – jak w przypadku darmowych pożyczek – doraźna, chwilowa pomoc finansowa, ale doskonała alternatywa dla pożyczek bankowych. Ponieważ klient o taką pożyczkę wnioskuje również przez internet, odpowiedź oraz środki otrzymuje w ciągu zaledwie kilku minut.

Kto ma największe szanse, aby jego wniosek o pożyczkę online na raty został rozpatrzony pozytywnie? Firmy pożyczkowe nie wymagają dostarczenia zaświadczeń o zarobkach czy wyciągów z rachunków bankowych. Aby jednak otrzymać pieniądze od firmy pożyczkowej, klient:

  • nie może mieć aktywnych pożyczek/kredytów – często uniemożliwiają one otrzymanie pożyczki online na raty,
  • musi mieć dobrą historię kredytową – negatywna historia świadczy o niesolidności pożyczkobiorcy i tym, że nie wywiązuje się on ze swoich zobowiązań finansowych,
  • musi mieć dobrą zdolność kredytową – firma pożyczkowa szacuje zdolność kredytową na podstawie informacji przekazanych przez klienta.

Gdzie pytać o darmowe pożyczki?

Jesteś zainteresowany darmową pożyczką? Interesują Cię pożyczki online na raty? Zanim złożysz wniosek na stronie wybranego pożyczkodawcy, upewnij się, że podjąłeś słuszną decyzję – skorzystaj z porównywarki pożyczek pozabankowych. Aktualna porównywarka jest dostępna na stronie https://www.finbino.com/pl/. Zapoznając się z aktualnymi zestawieniami pożyczek, możesz szybko sprawdzić, czy pożyczka jest rzeczywiście darmowa lub najtańsza z dostępnych na rynku (w przypadku pożyczek online na raty).

Porównywarki darmowych pożyczek i pożyczek na raty gromadzą w jednym miejscu informacje o najważniejszych parametrach produktów, czyli:

  • minimalnej i maksymalnej kwocie pożyczki – w ten sposób szybko ocenisz, czy oferta pożyczkodawcy odpowiada Twoim potrzebom,
  • okresu kredytowania – w przypadku wspomnianych darmowych pożyczek może on wynosić np. 1, 5, 7, 30 lub nawet 50 dni,
  • wysokości oprocentowania – oprocentowanie 0 proc. oznacza, że pożyczka jest darmowa.

Z poziomu porównywarki możesz też szybko przejść do strony pożyczkodawcy i złożyć wniosek. Inaczej mówiąc, to rozwiązanie praktyczne i wygodne jednocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *