Czy wiesz, jak skutecznie wystawiać oferty na Allegro?

Jesteś właścicielem sklepu internetowego i szukasz możliwości pozyskania nowych klientów? Chcesz powiększyć swoją sprzedaż? Pomyśl o tym, by zaistnieć na Allegro i innych marketplace. To świetny pretekst by poznać oczekiwania klientów i dotrzeć z nimi do nowych osób. Wystarczy się zarejestrować na Allegro, warto także postawić na integrację z Apilo. Najważniejsze, jak wystawiać na Allegro?

Krok po kroku, jak wystawiać na Allegro? 

Najważniejszym, pierwszym etapem jest założenie profilu naszego sklepu na Allegro. Musimy w tym momencie pamiętać, że powinien być to profil klienta biznesowego. Później wystarczy się zalogować i przejść do zakładki “Wystaw przedmiot”. Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa i wystawianie produktów na Allegro. Po kliknięciu w komendę strona przeniesie nas do specjalnego formularza wystawiania. Można to wykonać także przy pomocy pośrednictwa zakładki “moja sprzedaż”. 

Kolejny istotny krok to ustalenie i zapisanie nazwy lub kodu produktu. W tym celu musimy użyć przycisku szukaj. W wyniku tego działania możemy liczyć na jeden z 2 rezultatów: 

  • produkt jest już w bazie Allegro – w takim wypadku zobaczymy wyświetlaną listę produktów i specjalne zestawienie, z którego należy wybrać taką, która najlepiej pasuje do naszego towaru i kliknąć “wybierz”, a Allegro samodzielnie wypełni najważniejsze parametry produktu oraz kategorię, 
  • produktu nie ma w bazie – musisz w takim wypadku samodzielnie określić kategorię produktu, na podstawie podpowiedzi Allegro, podobnie jak nazwę oraz parametry. 

Jeśli chcesz być skutecznym sprzedawcą o wiedzieć, jak prawidłowo wystawiać na Allegro swoje produkty, pamiętaj o prostej zasadzie: wypełniaj możliwie szczegółowo wszystkie pola oferty! 

Jak poprawnie wystawić produkt – oferta Allegro

Zacznij od tytułu oferty. Prawidłowo skonstruowany tytuł oferty zawiera informację na temat tego, co jest wystawione na aukcji, np. czerwony bawełniany T-shirt z nadrukiem w rozmiarze XS. Nie dodawaj tutaj żadnych marketingowych adnotacji np. HIT, okazja, najtańszy produkt. Nie zapisuj także informacji o lokalizacji, możliwości wystawienia faktury, czy innych. 

Opis oferowanego produktu powinien być zwięzły i związany z tematem. Zwróć uwagę na to, jak zbudowana jest większość aukcji na Allegro i sumiennie wypełnij informacje w zakładkach, o które prosi portal. 

Pamiętaj o tym, by odpowiednio sformatować tekst, ale rób to z głową! Znacznie ułatwi to odczytanie Twojej oferty! Pamiętaj o punktach, pogrubieniach, akapitach. Jednak nie przesadź z tym, bo przesadne formatowanie może utrudnić odbiór Twojej oferty, a to także źle! 

Zdjęcia bez zbędnych treści 

Pamiętaj, że większość użytkowników Allegro Twoją ofertę będzie przeglądało na smartfonie. Dlatego ważne jest dodanie wyraźnych zdjęć produktu na białym tle, bez dodatkowych adnotacji na zdjęciu. Mogą być one bowiem nieczytelne. Nie powinny one także przytłaczać opisu, a pomagać w jego zrozumieniu i go obrazować.

O czym jeszcze pamiętać działając na Allegro? 

Pamiętaj o odpowiednim zaznajomieniu się z regulaminem tego serwisu sprzedażowo-aukcyjnego. Pozwoli Ci to uniknąć błędów oraz ryzyka, że wykonasz jakieś nieprawidłowe działanie, co może być brzemienne w skutkach. W pierwszych krokach nie planuj od razu hurtowej sprzedaży produktów na Allegro ponieważ możesz sobie z tym nie poradzić. Jak wystawiać na Allegro produkty hurtowe dowiesz się klikając tutaj. Możesz także pomyśleć o ułatwieniu w sprzedaży na wielu marketplace na raz i postawić na narzędzie Apilo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *