Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent?

W ostatnich latach dość powszechnym pomysłem na prezent stały się karty podarunkowe do konkretnych sklepów lub całych galerii handlowych. To dość uniwersalny upominek, bo obdarowany sam wybierze to, co chce dostać, dzięki czemu można uniknąć ewentualnego rozczarowania. Niektórzy uważają jednak, że taki prezent jest oznaką lekceważenia ze strony obdarowującego. Czy zatem karta podarunkowa to dobry prezent?

Czym jest karta podarunkowa?

Karty podarunkowe, które pojawiły się w ofercie galerii handlowych już kilka lat temu, to swoisty bon towarowy. Na ogół można ustalić konkretną kwotę, jaka będzie zawarta na takiej karcie. Zazwyczaj można kupić je przy kasie w konkretnym sklepie lub w punkcie informacyjnym wybranej galerii. Na każdej karcie znajduje się również termin, do którego jest ona ważna (zazwyczaj 12 miesięcy).

Karta podarunkowa – kiedy i dla kogo?

Karta podarunkowa to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujemy prezentu dla osoby, której zainteresowania i gust nie są nam zbyt dobrze znane. Karta obowiązująca w całej galerii pomoże obdarowanemu dobrać idealny prezent – od ciuchów, przez kosmetyki, po książki lub akcesoria do domu i inne.

Taki prezent świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy wiemy, że obdarowywany lubi jakiś konkretny sklep, ale nie jesteśmy pewni, który z tamtejszych produktów już posiada, lub który najbardziej by mu odpowiadał. Wybierze go sam i na pewno będzie usatysfakcjonowany!

Prezent bez duszy?

Choć karty podarunkowe są naprawdę ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem, to niektórzy uważają, że prezent ten nie świadczy dobrze o obdarowującym. Może on wskazywać na to, że osoba, która decyduje się na kupno takiego upominku, nie zadaje sobie zbyt wiele trudu i nie chce mu się zastanowić nad tym, co konkretnego może komuś dać. Z jednej strony jest w tym trochę racji, jednak z drugiej – lepiej chyba jest mieć całkowitą pewność, że obdarowywany kupi sobie dokładnie to, co lubi i co naprawdę mu się przyda. Warto pamiętać, że takich kart często nie można wykorzystać na zakup produktów przecenionych. Nie zawsze istnieje też możliwość opłacenia części kwoty kartą, a części gotówką.

Karta podarunkowa na całą galerię – Gdynia i jej centrum handlowe z elegancką propozycją

Karta podarunkowa wydaje się być optymalnym wyborem, jeżeli w jej ofertę wchodzi cała galeria. Gdynia proponuje takie rozwiązanie m.in. w galerii Klif.

Klif to znajdująca się nieopodal stacji Gdynia-Orłowo galeria. Gdynia posiada wiele centrów handlowych, jednak dzięki licznym usługom, atrakcjom oraz ekskluzywnym butikom, to właśnie Klif cieszy się wielkim uznaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów.

W ofercie galerii z Gdyni można znaleźć eleganckie i reprezentatywne wizualnie karty podarunkowe. Taki bon można zamówić przez internet. Sprawdzenie stanu konta karty również może odbyć się za pośrednictwem strony internetowej galerii. Gdynia stawia na satysfakcję konsumentów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *