Co zrobić, gdy maszynie pakującej przytrafi się awaria?

Każde urządzenie mechaniczne ma swoją określoną żywotność. Maszyny używane na przemysłową skalę zużywają się podczas pracy, dlatego ważny jest ich serwis. Prawidłowa konserwacja nie dość, że pozwoli przedłużyć czas pracy, to jeszcze wyeliminuje poważniejsze usterki. Co jednak zrobić, gdy maszyna pakująca ulegnie awarii?

Jak wygląda serwis maszyny pakującej?

Każdy porządny serwis maszyn przeprowadza naprawę urządzenia u klienta. W tym celu niejednokrotnie technicy korzystają z informacji zapisanych w terminalach obsługowych. To one informują personel o powstałej usterce, wystąpieniu błędu, czy przerwaniu pracy. Znajdują się tam również informacje o ilości przepracowanych godzin, a także koniecznych do przeprowadzenia działaniach serwisowych. Na podstawie informacji z terminala oraz przeglądu maszyny, specjaliści diagnozują usterkę oraz jej rozległość. Jeżeli istnieje taka możliwość, dokonują jej naprawy, a następnie odpowiednio ją regulują i konserwują. Jeśli jednak awaria wymaga większych nakładów pracy, na przykład wymiany co niektórych części, technicy dobierają potrzebne elementy, a następnie montują je bezpośrednio u klienta.

Zdarza się również, że awaria, która dotknęła naszą maszynę pakującą, jest stosunkowo prosta w naprawie i nie wymaga ingerencji specjalistów. Niejeden serwis maszyn oferuje w takiej sytuacji konsultację telefoniczną – skraca ona czas potrzebny na przywrócenie urządzenia do pełnej sprawności do minimum oraz redukuje koszty związane z przyjazdem technika. Ważne jest również, że większość serwisów udziela gwarancji na swoje działania.

Przeglądy okresowe

Stara jak świat zasada mówi, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Prawie każdy serwis maszyn ma w swojej ofercie również przeglądy okresowe. Pozwalają one na odpowiednią konserwację i regulację maszyny, dzięki czemu można przewidzieć i zapobiec ewentualnym awariom, a przez to przedłużyć żywot urządzenia. Pozwala to na uniknięcie przestojów w produkcji, a także wysokich kosztów związanych z naprawami poważnych uszkodzeń.

Mielec Serwis – sprawdzony serwis maszyn pakujących

Firma Mielec Serwis to godny zaufania serwis maszyn pakujących, który poza przeglądami okresowymi, a także naprawami bieżącymi, służy klientom usługami doradczymi w zakresie wyboru urządzeń do pakowania. Mielec Serwis oferuje również dostęp do szerokiej gamy części zamiennych. Ponadto, ten serwis maszyn jest dostępny dla swoich klientów na okrągło – 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu każda nawet najbardziej niespodziewana awaria, może zostać objęta szybką diagnozą i naprawą. O rzetelności tej firmy może świadczyć 20-letnia obecność na rynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: mielecserwis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *