Co zapewni skuteczną dezynfekcję i ochronę?

Higiena w miejscach świadczących usługi medyczne, kosmetyczne bądź gastronomiczne jest niezwykle istotna. Dbałość o nią obejmuje nie tylko sprzątanie, ale także dezynfekcję, która ma szczególne znaczenie w czasach pandemii. Zadowalającą sterylizację zapewnia wyłącznie profesjonalny sprzęt najwyższej jakości – można go znaleźć w ofercie firmy Exterya.

Osłona twarzy

Za najbardziej podstawową formę ochrony przed mikroorganizmami można uznać produkty do osłony twarzy. To przede wszystkim przyłbice ochronne oraz maseczki jednorazowe. Przyłbice chronią przed wirusami i bakteriami, nie utrudniając oddychania. Sprawdzą się zatem u osób zmagających się z chorobami układu oddechowego i tych, które muszą zakrywać twarz przez dłuższy czas, na przykład przez wzgląd na pracę. Przyłbice Exterya charakteryzują się niską wagą i zapewniają szerokie pole widzenia, więc są wygodne w noszeniu. Dostępnych w ofercie jest kilka modeli, takich jak przyłbica ochronna EXTERYA COVER PRO+, przyłbica ochronna EXTERYA COMFORT, zatem można dobrać odpowiedni do swoich potrzeb. Z kolei maseczki jednorazowe mają uniwersalny rozmiar i świetnie filtrują zanieczyszczenia z zewnątrz dzięki zastosowaniu aż trzech warstw włókniny wysokiej jakości.

Nie ustaje dyskusja, czy lepszym wyborem jest przyłbica, czy może maseczka. Na korzyść przyłbicy przemawia fakt, iż ochrania ona zarówno nos i usta, jak i oczy. Ponadto jest łatwa w dezynfekcji i oddycha się w niej łatwiej niż w maseczce. Z drugiej strony, przyłbice nie do końca szczelnie osłaniają twarz, ale będą wygodniejsze dla sprzedawców w sklepach, lekarzy bądź kosmetyczek. Maseczki uchodzą za bardziej komfortowe w noszeniu – nie przesuwają się, nie trzeba ich poprawiać. Wadą jest konieczność ich częstego wymieniania. Ponadto przy długotrwałym stosowaniu mogą u niektórych osób powodować podrażnienia skóry.

Środki dezynfekujące

Środki dezynfekujące są niezbędne w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. W dobie pandemii koronawirusa nie mogą się bez nich obejść także sklepy, urzędy, szkoły i wiele innych miejsc, gdzie na ograniczonej przestrzeni przebywa sporo obcych sobie osób. Płyn dezynfekujący MANUSTERIL skutecznie eliminuje szkodliwe mikroorganizmy. Nie wymaga spłukiwania, co czyni go bardzo praktycznym. W szerokiej gamie produktów Exterya można znaleźć także chusteczki antybakteryjne Labo Beauty, które można wykorzystać między innymi do szybkiej dezynfekcji powierzchni użytkowych w sklepach.

Lampy bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze skutecznie uniemożliwiają rozprzestrzenianie się bakterii, wirusów i grzybów. Wydzielają promieniowanie UV-C, które jest szkodliwe dla drobnoustrojów. Warto podkreślić, że lampy bakteriobójcze dezynfekują powierzchnie i powietrze. Wyróżnia się dwa główne rodzaje lamp bakteriobójczych.

Lampy bakteriobójcze przepływowe

Lampy bakteriobójcze przepływowe dezynfekują powietrze wewnątrz zamkniętej komory. Posiadają efektywne i ciche turbiny magnetyczne. Można ich używać w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Marka Exterya oferuje lampy tego typu w wersji mobilnej (na przykład EXTERYA 1 MOBILE 95 G), naściennej (EXTERYA 1 WALL 95 G), sufitowej (EXTERYA 4 CEILING 95 L) oraz podłogowej (EXTERYA 1 FLOOR 190 W).

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania

Drugi rodzaj to lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania. Świetlówka jest w nich umieszczona na zewnątrz, zatem działanie promieniowania ma charakter bezpośredni. Z tego powodu mogą być stosowane tylko w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa. Exterya oferuje lampy bakteriobójcze naścienne (na przykład EXTERYA 3 WALL 95 G), sufitowe (EXTERYA 3 CEILING 95 G) i mobilne (EXTERYA 3 MOBILE 36 W).

Sterylizacja pomieszczeń to nieodłączny element dezynfekcji w wielu branżach. Zapewnia bezpieczeństwo pracowników i klientów. Pragnąc osiągnąć optymalne rezultaty, warto wybrać dobry, sprawdzony sprzęt od cenionego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *