Co to jest Pinterest i Dribbble?

Kiedy nie masz pomysłów, a musisz wykonać jakiś projekt do szkoły bądź pracy, to świetnym rozwiązaniem może okazać się wtedy skorzystanie z serwisu jakim jest Pinterest albo Dribbble. Co to takiego i do czego to służy? Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się więcej informacji związanych z tym tematem.

Pinterest – podstawowe informacje

Pinterest to serwis społecznościowy, który przeznaczony jest do kolekcjonowania i porządkowania grafik lub zdjęć. Można znaleźć tutaj praktycznie każdy obraz, którego szukasz. Sama nazwa Pinterest pochodzi od dwóch słów „pin” czyli przypiąć i „interest” czyli zainteresowanie. Główną funkcją tego portalu jest to, że możesz w dowolny przez siebie sposób uporządkować grafiki na swojej tablicy. Możesz do niej dołączać kolejne zdjęcia lub obrazki, które Cię czymś urzekną albo zainspirują. Pinterest wielu osobom może kojarzyć się z tradycyjną tablicą, na której umieszcza się najważniejsze informacje i zadania do wykonania. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że Pinterest to serwis nie tylko dla osób prywatnych, ale także dla firm. A konto firmowe w tym serwisie może stać się bardzo pomocne, ponieważ może ono skierować ruch na Twoją stronę internetową lub bloga. Dodatkową informacją jest to, że korzystanie z Pinterestu jest całkowicie darmowe, chyba że chciałbyś skorzystać z reklamy promującej Twoją osobę lub firmę, to wtedy musisz zapłacić. Można tutaj również wspomnieć, że Pinterest to jedno z najlepszych narzędzi marketingu wirusowego.

Czym jest Dribbble?

Natomiast jeśli chodzi o Dribbble, to jest to witryna, przeznaczona w szczególności dla projektantów, grafików i twórców cyfrowych. Jednak możesz się tam podzielić również swoimi pracami (jeśli są dobre) i uzyskać opinię od prawdziwego artysty. Dostępne w tej witrynie zdjęcia i obrazki możesz wyszukiwać poprzez filtrowanie. Ponadto możesz wyszukać tutaj różne osoby pod względem ich umiejętności oraz lokalizacji w jakiej się obecnie znajdujesz. Należy tutaj wspomnieć, że Dribbble w przeciwieństwie do Pinteresta jest lepszą platformą do zdobywania inspiracji projektowych. Ważną kwestią jest to, że Dribbble to serwis, który pozwala w znaczący sposób dotrzeć do klientów. Ponadto posiadanie profilu w tej witrynie może stać się Twoją wizytówką. Możesz publikować tutaj zdjęcia swoich realizacji projektów graficznych, na przykład pokazać fragmenty stworzonej przez Ciebie strony internetowej. A dodatkowo duża liczba obserwujących Twojego profilu może przełożyć się na informacje o tym, że należysz do jednych z najlepszych grafików bądź twórców cyfrowych. Ponadto w Dribbble można rywalizować z innymi o miejsce widoczności w tym serwisie. A więc algorytm w tym przypadku bierze pod uwagę liczbę obserwujących, liczbę polubień oraz Twoją aktywność na profilu.

Podsumowanie informacji

Mam nadzieję, że dzięki powyższym informacjom teraz już wiesz czym jest Pinterest i Dribbble, a także wiesz do czego służą te dwa serwisy społecznościowe. Pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował inspiracji projektowych, to korzystanie z tych portali stoi przed Tobą otworem. A jeśli to Ty będziesz chciał podzielić się swoimi pracami, to po prostu opublikuj je na swoim profilu i poczekaj na opinie innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *