Co można okazyjnie kupić w lombardzie?

Zakupy w lombardach cieszą się coraz większą popularnością. Placówek tego typu przybywa, a chociaż biżuteria pozostaje towarem numer jeden, to klientów przyciągają do lombardów także inne rzeczy. Co opłaca się kupować taką drogą?

Metale szlachetne

Biżuteria ze szlachetnych metali niezmiennie uważana jest za bardzo dobrą lokatę kapitału. Ozdoby z cennych kruszców i kamieni są drogie, jeśli kupuje się je w sklepach jubilerskich. Czy w lombardzie rzeczywiście jest sporo taniej? Zazwyczaj tak. Lombard skupuje biżuterię po znacznie niższych stawkach, więc nawet gdy się doda do tego zysk ze sprzedaży, to wciąż wychodzi mniej niż w sklepie. Do tego biżuteria w lombardach jest po prostu atrakcyjniejsza – często są to ozdoby unikalne, ze starych kolekcji, efektownie zdobione, które u jubilera pewnie kosztowałyby fortunę. Właśnie dlatego w lombardzie warto kupować biżuterię nie tylko w celach inwestycyjnych, ale również na prezent.

Elektronika z dużymi rabatami

Dużą część oferty stanowi elektronika użytkowa. Smartfony, laptopy, telewizory, gry komputerowe – mnóstwo takich rzeczy można znaleźć w lombardzie, a ceny są bardzo atrakcyjne. Są to oczywiście przedmioty używane, ale wciąż sprawne, ich wady dotyczą zwykle tylko samego wyglądu, a nie funkcjonalności. To samo można powiedzieć o elektronarzędziach – widać, że są z drugiej ręki, jednak działają i jeszcze przez jakiś czas będą dobrze służyły nowemu właścicielowi.

Nietypowe przedmioty

Lombardy to prawdziwa kopalnia skarbów dla kolekcjonerów. Do lombardów trafiają rzeczy naprawdę oryginalne, jakich nie da się znaleźć w sklepach, w tym wartościowe antyki, dzieła sztuki, przedmioty codziennego użytku, które zostały wycofane z obiegu. Jest to też dobre miejsce, by poszukać w korzystnej cenie sprzętu sportowego oraz instrumentów muzycznych – nowe są bardzo drogie, a używanym zwykle niczego nie brakuje.

Ciekawe oferty są nie tylko w placówkach stacjonarnych, ale i w internecie, na przykład na www.lombardexpres.pl. W ten sposób można polować na okazje niezależnie od lokalizacji, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Aukcje internetowe są tak samo bezpieczne jak zakupy na miejscu, każdy towar jest precyzyjnie opisany i sfotografowany, a lombard daje gwarancję, że towar pochodzi z legalnego źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *